הרמטכ"ל על פרשת הקצין המצלם: "זהו מקרה פסול, חמור ומגונה"

כוכבי השתתף בהדלקת נרות יחד עם הנגדת שחשפה את הפרשה, אור נחמיה וחיזק את הבנות שנפגעו: "אני מאוד מזדהה איתכן ורוצה לחזק אתכן". נחמיה: "תמיד יישאר לכולנו ביחד אור בקצה המנהרה"

Whatsapp Image 2021 11 30 At 1
הרמטכ"ל אביב כוכבי בהדלקת נרות עם אור נחמיה | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי השתתף היום (שלישי) בהדלקת נרות בבה"ד הלוגיסטיה של צה"ל יחד עם חושפת פרשת הקצין שצילם את פקודותיו, רס"ל אור נחמיה. כוכבי אמר כי "זהו מקרה פסול, חמור ומגונה, והוא מהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד".

"אני מאוד מזדהה איתכן ורוצה לחזק אתכן", אמר במסר לבנות שנפגעו. "כל צורה של פגיעה מילולית, פיזית או פגיעה בפרטיות היא חמורה ביותר ולא מקובלת. קבענו במקרים מהסוג הזה עקרון של ׳אפס סבלנות׳ ולראייה לכך, הקצין נעצר, הושעה, הודח ויעמוד למשפט בבית הדין".

כוכבי הבהיר כי נעשים מאמצים בצה"ל על מנת ליצור אווירה של ביטחון, בנוסף להגברת המודעות, עידוד דיווח וביקורות. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולהביע הערכה רבה לרב-סמל אור ולהגיד לך שביצעת פעולה נכונה ואמיצה, את מהווה דוגמה ומופת. אני מחזק את כל הבנות האחרות ומאחל שנתחזק מהאירוע הזה, ולכן כמפקדות ולנו בצה"ל כולו תפקיד חשוב בכך".

רס"ל אור נחמיה אמרה כי "זה נס שחשפנו את המקרה בחג בחנוכה. אני רוצה לאחל לכל הבנות שנפגעו שהנרות שאני מדליקה עכשיו יאירו את המשך הדרך שלהן. אנחנו נעבור את הכל ותמיד יישאר לכולנו ביחד אור בקצה המנהרה".

כזכור, נחמיה חשפה את מקרה של סגן אלוף דן שרוני, שחשוד כי במשך שנים צילם בסתר עשרות חיילות ששירתו תחתיו, בחדרי המגורים שלהן, במקלחות ושירותים.

מסנגוריו של שרוני נמסר כי "סא"ל שרוני מצר מאוד על הפגיעה שנגרמה למתלוננות ולתדמית צה"ל, ומקבל בהבנה את הדחתו מתפקידו. עם זאת, ראוי כי ההליכים הפליליים יתנהלו באופן הראוי לכל חשוד בפלילים בבית הדין הצבאי, ולא בתקשורת כמשפט ראווה. הפרסומים האחרונים, ובפרט האמירות שנאמרות שפרהסיה על ידי בכירי צה"ל, גובלות בהתערבות בעייתית בשיקול הדעת של הפרקליטות הצבאית ובתי הדין הצבאיים, ובעצמאותם".

עוד נכתב כי "סא"ל שרוני תרם משך 20 שנים בתפקידים משמעותיים לבטחון צה"ל ומדינת ישראל. בחשיפה התקשורתית יש כדי לפגוע באופן בלתי מידתי באשתו ובילדיו הקטינים, שלא חטאו במאום, וחווים קושי ופגיעה משמעותיים ואף התנכלויות על רקע הפרסומים".