הרמטכ"ל על הקצין שחשוד שצילם חיילות בסתר: "נפעל להדחתו המיידית"

כוכבי התייחס לחקירה נגד סא"ל דן שרוני, שחשוד כי צילם את פקודותיו ללא ידיעתן, ואמר כי מלבד ההליך הפלילי, ידיח אותו מתפקידו. "התנהגות פסולה וחמורה שאנו מגנים ומוקיעים"

הרמטכ"ל אביב כוכבי
הרמטכ"ל אביב כוכבי | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס הערב (חמישי) לראשונה לחשדות נגד הקצין שצילם לכאורה חיילות ללא ידיעתן, ואמר: "נפעל להדחתו המיידית". עוד כתב כוכבי באיגרת לציון יום המאבק באלימות נגד נשים כי "זו התנהגות פסולה וחמורה שאנו מגנים ומוקיעים - חובתנו ליצור סביבה שמכבדת את כל המשרתים והמשרתות בצה"ל. העיקרון שקבענו הוא 'אפס סובלנות' ועל פיו נפעל נוכח כל חריגה".

מוקדם יותר היום סיפרה על תחושותיה אחת מפקודותיו של סא"ל דן שרוני: "הרבה שוק. זעזוע גדול. הוא לגמרי היה כמו אבא בשבילי. זה בן אדם שידע עליי הכול, בן אדם שידע עליי דברים שאני עברתי, דברים שקשורים להטרדות מיניות".

דן שרוני שחשוד שצילם את חיילותיו בסתר
דן שרוני שחשוד שצילם את חיילותיו בסתר

"יש תחושת השתקה, יש תחושה שמנסים לשים את הדברים בצד להמשיך הלאה", סיפרה. בנוסך אמרה שהיא "תוהה איך הבן אדם ישב מולי והקשיב ודיבר והיה שם עבורי, כשמאחורי הקלעים ובלילות הוא יושב ומסתכל במחשב שלו ובכוננים שלו שמשדרים לו 24/7 תמונות וסרטונים של פקודות שלו ברגעים אינטימיים שלהן עם עצמן ובמקלחות ובמה לא?".

בנוסף, אתי נחמיה, אמה של הנגדת שחשפה את הפרשה, תקפה את צה"ל ואמרה: "איך 5 שנים לא עלו על זה בצה"ל? כשיצאנו היא רק צעקה לו 'איך עשית לי את זה אתה כמו אבא שלי?'. אבל הוא הוריד את הראש והמשיך ללכת. אני מאוד מקווה שהוא יישב המון שנים בכלא וישלם על כול מה שעשה לכל בת ובת".