נערי הגבעות החשודים שהכו ערבים במדבר יהודה ברחו ממתקן הבידוד

פרסום ראשון: הצעירים עזבו את המקום תוך שהם גונבים ציוד צבאי, בין היתר אוהלים ומיטות. כוחות הביטחון מחפשים אחריהם. גורם ביטחוני לחדשות 13: "הם ממשיכים לעשות מאיתנו בדיחה"

זמן צפייה: 00:19

פרסום ראשון: נערי הגבעות מאזור יצהר אשר נמצאים במתקן הבידוד סמוך למצוקי דרגות וחשודים שהכו ערבים בסמוך לו ברחו היום (חמישי) מהמתקן, תוך שגנבו חלק מהאוהלים הצבאיים, וכן מזרונים, מעילים ומיטות. כוחות הביטחון מחפשים אחריהם. גורם ביטחוני הגיב למקרה ואמר לחדשות 13 כי "הם ממשיכים לעשות מאיתנו בדיחה".

שניים מהנערים נעצרו הבוקר בכביש 90 סמוך לצומת הלידו, ובחיפוש ברכבם נתפס הרכוש הצבאי החשוד כגנוב. שאר החשודים, 18 במספר, ככל הנראה הצליחו להימלט - המשטרה ממשיכה בחיפושים.

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס לתקרית: "השחתת המתחם שהקים צה"ל והצתת הרכבים הפלסטינים הם מעשי נבלה שחצו את כל הקווים האדומים. מדובר בחוצפה וחרפה שלא יתוארו, ואין לנו שום כוונה לעבור על כך לסדר היום. אינני מקבל כל גילוי אלימות, בוודאי שלא בעת הנוכחית, בה צה"ל ומערכת הביטחון נרתמו במלוא הכח לסיוע במשבר. הנחינו את כוחות הביטחון להגיע לכל החשודים בהקדם ולמצות עמם את הדין, כך שהמסר יעבור בבירור: על אלימות משלמים".

מפורום תג מאיר נמסר בתגובה: "מדינת ישראל, שב"כ, משטרת ישראל וצה"ל לא מצליחים לאתר ולעצור 20 פורעי חוק שהיו בבידוד, הציתו מכוניות של פלסטינים, הכו אשה בבטנה וגנבו אוהלים של צה"ל. כמה עלוב - כמה עצוב".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מספר המתים מקורונה עלה ל-140; 12,591 חולים – בהם 140 מונשמים

גורם פלסטיני: חמאס מעוניין לסגור עסקה עם ישראל יותר מאי פעם

התרופפות במשמעת במגזר החרדי: תפילות נערכות בניגוד להנחיות

יצהר
יצהר | צילום: ויקיפדיה העברית, מיכאלי יעקובסון

כזכור, לפני יומיים המשטרה פתחה בחקירה לאחר שרעולי פנים תקפו באלימות שלושה פלסטינים ששהו במצוקי דרגות שבמדבר יהודה. הנערים יידו לעברם אבנים, ריססו גז מדמיע לעבר פניהם ושרפו שני כלי רכב שבבעלותם.

בלילה שבין שני לשלישי, שני נערים הסתובבו בחניון במצוקי דרגות ונתקלו בפלסטינים. למקום הגיעו בין 15 ל-20 נערים נוספים והחלו לתקוף את השלושה - שני גברים ואישה. הנערים בעטו בבטנה ובפניה של האישה - היא התעלפה ופונתה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

יצהר
יצהר | צילום: רויטרס

"נפגעים בנפש נמצאים מעבר לפינה", התריע גורם ביטחוני. "טרור נגד לוחמי מג"ב ביצהר, טרור נגד בני מיעוטים חפים מפשע הלילה במצוקי דרגות - זו היא הכרת התודה של פעילי הגבעות למדינת ישראל על הטיפול בהם בזמן משבר הקורונה. זוהי עוד הוכחה שמדובר בקבוצה אלימה, קיצונית וגזענית אשר משליטה טרור בכל מקום בו נמצאת". הגורם הבטיח כי "כוחות הביטחון ימצו את הדין עם המעורבים".