פיתוח שיגן מפיגועים באוויר: כך תשרדו פיצוץ במטוס נוסעים

ארגוני הטרור שואפים להוציא לפועל פיגועים במטוסים, בהם עלולים להירצח רבים - זאת על ידי החדרת פצצות למטוסי הנוסעים. ניר דבורי מספר על הפיתוח החדשני

פצצה מתפוצצת במטוס - והוא ממשיך במסעו: לאחרונה עלה לכותרות האיום החדש מבית היוצר של ארגון הטרור דאע"ש - הטמנת פצצות זעירות וקטלניות במטוסים. כך קרה למשל בפיגוע של דאע"ש במטוס הרוסי שהתפוצץ באוקטובר 2015 בשמי שארם א-שייח'. הוא התפוצץ בדיוק בגלל פצצה קטנטנה שהוטמנה בתא המטען, ריסקה את המטוס - והרגה 224 בני אדם. מהיר. חכם. מדויק - סדרת כתבות מיוחדת של ניר דבורי לחדשות 2 Online רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת כעת נדמה כי פיתוח חדש, ישראלי-גרמני, אמור לתת את הפתרון לחשש מפני פצצה בתוך המטוס: יריעות אלסטיות שיעטפו בתוך בטן המטוס את תא המטען ויחולקו לתאים. הן אלה שאמורות להכיל ולכלוא את הדף הפיצוץ ולמנוע התרסקות או פיצוץ של מטוס באוויר.
חושבים על פיתוחים טכנולוגיים חדשים (חדשות 2)
חושבים על פיתוחים טכנולוגיים חדשים (חדשות 2)
ניסויים שנעשו לאחרונה מדגימים איך נראה מטוס כשפצצה מפרקת אותו - ואיך, לעומתו, נראה מטוס שבתא המטען שלו הותקנו תאי הפלסטיק האלסטיים שיכולים לעמוד בפיצוץ הקשה או הקטלני. הם הכילו את הפיצוץ ובעצם אפשרו למטוס להמשיך ולטוס - ולנחות בבטחה.
חלקי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני, אוקטובר 2 (רויטרס)
חלקי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני, אוקטובר 2 (רויטרס)
בשלב זה, מדובר על פיתוח שיותקן בתאי המטען בלבד ולא בתא הנוסעים - שם מאיימות פצצות שבכוונת ארגון הטרור להחדיר למחשבים ניידים ומכשירים אלקטרוניים, שהעלתם למטוס אסורה במספר מדינות. פיתוח לתא הנוסעים נראה אולי בהמשך. בינתיים, ייתכן שממש בקרוב נראה את חברות התעופה השונות מתחילות לעטוף את תאי המטען ביריעות נגד פצצות.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ