גורמים ביטחוניים: איראן מצמצמת כוחותיה בסוריה ומפנה בסיסים

לאחר התקיפות האחרונות שיוחסו לצה"ל, הגורמים אומרים כי בכוונת ישראל להגביר את הלחץ על טהראן עד שתצא מהמדינה. בנט: "אנו נחושים יותר - לא נוותר ולא נאפשר הקמת בסיס איראני קדמי בסוריה"

זמן צפייה: 02:34

גורמים ביטחוניים אמרו היום (שלישי) כי איראן מצמצמת את כוחותיה בסוריה ומפנה בסיסים, לראשונה מאז שנכנסה למדינה. לדבריהם, בכוונת ישראל להגביר את הלחץ על טהראן עד שתצא לחלוטין מסוריה. עוד אמרו הגורמים כי "דמשק משלמת מחירים הולכים וגוברים בשל הנוכחות האיראנית בשטחה, על מלחמה שאינה שלה. איראן הפכה מנכס עבור סוריה, לנטל".

בשנה החולפת, כידוע, חל זינוק משמעותי במניין התקיפות שיוחסו לישראל לפי פרסומים זרים. מדובר בתקיפות שמתמקדות בכוחות איראן, נעשות בעומק שטח סוריה, וגובות מחיר גם ממשטר אסד. בחצי השנה האחרונה נרשמה ירידה משמעותית בהיקף הברחות האמל"ח מאיראן לסוריה.

"אנחנו נחושים, נחושים יותר, ואני אגיד לכם למה - בשביל איראן, סוריה זו הרפתקה שרחוקה 1,000 קילומטר מהבית, בשבילנו זה החיים", אמר שר הביטחון, נפתלי בנט. "אנחנו הרבה יותר נחושים. חיילים איראנים שבאים לאדמת סוריה ופועלים בה, דמם בראשם. הם מסכנים את חייהם, משלמים בחייהם וימשיכו ביתר שאת. אנחנו לא נוותר ולא נאפשר הקמת בסיס איראני קדמי בסוריה".

לעוד כתבות בנושא:

המחסן הושמד לחלוטין: תיעוד הנזק מתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה

סוריה: ישראל תקפה את המרכז למחקרים מדעיים בחלב

השימוש באמצעי השב"כ למעקב אחרי חולי קורונה הוארך ב-3 שבועות

תקיפה בסוריה המיוחסת לישראל
תקיפה בסוריה המיוחסת לישראל

מוקדם יותר היום, חברת הלוויינים ופתרונות המודיעין הישראלית אימג'סאט אינטרנשיונל ISI חשפה תיעוד מתקיפה שאירעה בסוריה בלילה שבין חמישי לשישי ויוחסה לחיל האוויר הישראלי. מתמונת הלוויין עולה כי המחסן שהותקף באזור חומס הושמד לחלוטין.

הבוקר, "מרכז המעקב אחר זכויות אדם בסוריה" דיווח כי 14 בני אדם נהרגו בתקיפה שבוצעה אמש על מתקן של הכוחות האיראניים והמליציות הנאמנות לה בצפון מזרח סוריה. גם התקיפה הזו יוחסה לישראל. ההרוגים הינם אזרחי איראן ועיראק, ועל פי הדיווח מניין ההרוגים צפוי לעלות משום שבתקיפה היו גם כמה שנפצעו קשה.

תיעוד הנזק מתקיפת מחסן כלי רכב בדרום חומס
תיעוד הנזק מתקיפת מחסן כלי רכב בדרום חומס | צילום: ImageSat International (ISI)