דובר צה"ל לאחר התקרית בגבול לבנון: "ימים מתוחים לפנינו"

למרות שניסיון הפיגוע בהר דב סוכל ותושבי הצפון חזרו לשגרה, דו"צ מבהיר כי הצבא יישאר דרוך. נתניהו וגנץ מקיימים התייעצות עם בכירי צה"ל בקריה. גורם ביטחוני בכיר: "זה הזמן לחשוב מהשכל"

זמן צפייה: 07:57

דובר צה"ל הדי זילברמן התייחס היום (שני) לתקרית בגבול עם לבנון, והזהיר כי "ימים מורכבים ומתוחים לפנינו, אנחנו ממשיכים לפעול על מנת להגן על הגזרה - כוחות צה"ל במוכנות וערוכים להמשך ככל שיידרש. לא נאפשר פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל וריבונותה". עם זאת, הודגש בהודעת צה"ל כי הוחלט על הסרת המגבלות ופתיחת הצירים במרחב לתנועת אזרחים - התושבים יכולים לחזור לשגרה.

במקביל, לאחר שעודכנו על האירוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ הגיעו לקריה בתל אביב ומקיימים התייעצות עם בכירי מערכת הביטחון. גורם ביטחוני בכיר ציין כי "זה הזמן לחשוב מהשכל, לא מהבטן".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

תקרית בגבול הצפון: צה"ל סיכל פיגוע של חזבאללה; אין נפגעים

נתניהו: "ישראל צריכה תקציב"; גנץ: "על הליכוד לעמוד בהסכמים"

"האדמה רועדת": ועדת הקורונה דנה בפתיחת ענף התרבות

תיעוד לבנוני של התקרית בהר דב בין חוליית חזבאללה לחיילי צה''ל
תיעוד לבנוני של התקרית בהר דב בין חוליית חזבאללה לחיילי צה''ל

האירוע החל כשכוח צה"ל נתקל מוקדם יותר היום בחוליית מחבלים באזור הר דב שבגבול הצפוני. דובר צה"ל אישר כי אירע אירוע ביטחוני, והנחה את התושבים להישאר בבתים לזמן קצר. למשך שעה קלה, הצירים במרחב נחסמו וכל פעילות במרחב הפתוח, לרבות עבודות חקלאיות, אתרי נופש ותיירות - נאסרה. זאת, על רקע המתיחות בין ישראל לחזבאללה בימים האחרונים.

נתניהו קטע את ישיבת סיעת הליכוד ויצא להתייעצויות ביטחונית בעקבות האירועים. "אנחנו באירוע ביטחוני לא פשוט", אמר. בתוך כך, הרמטכ"ל אביב כוכבי עדכן את שר הביטחון בפרטי התקרית.

היתקלות בין חזבאללה לצה''ל בגזרת הר דוב
היתקלות בין חזבאללה לצה''ל בגזרת הר דוב

דובר צה"ל הודיע כי לא היו נפגעים לכוחותינו בהיתקלות, והוסיף: "זה אירוע של סיכול פיגוע. הצלחנו לשבש פיגוע של שלושה או ארבעה מחבלים, שחצו בכמה מטרים לתוך השטח הריבוני". זילברמן הכחיש את הדיווחים הזרים לפיהם נורה טיל קורנט לעבר הכוחות.

על פי דיווח של רשת "אל-מנאר" בלבנון וכלי תקשורת נוספים, ההיתקלות בין כוח צה"ל למחבלים נרשמה סמוך לגבול, באזור חוות שבעא. ייתכן כי המחבלים ניסו לחדור לצורך הטמנת מטענים. גורם לבנוני אישר לסוכנות הידיעות רויטרס כי התקרית היא תגובה לתקיפת הישראלית בסוריה בשבוע שעבר שבו נהרג פעיל חזבאללה.