הבטחות צה"ל לרבני הציונות הדתית

המשבר בין מנהיגי הציונות הדתית לצה"ל הביא את ראשי הצבא לשיחות ליליות עם רבנים וראשי ישיבות. במהלך השיחות התחייבו הקצינים הבכירים לעדן את פקודת השירות המשותף

לא ביקר פתרונות. איזנקוט
בעקבות המשבר ביחסים בין צה"ל והנהגת הציוניות הדתית החלו אתמול (רביעי) אנשיו של הרמטכ"ל איזנקוט בשיחות עם רבנים וראשי ישיבות על מנת להוריד את הלהבות. בפגישה הבטיחו נציגי צה"ל לקדם בקרוב הבטחות שניתנו לרבנים ובראשן - עדכון פקודת השירות המשותף. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בשיחות בין הצדדים שהתקיימו גם הבוקר הועברו למנהיגי הציבור הציוני דתי שני מסרים עיקריים. הראשון הוא קיומה של פגישה בימים הקרובים בין הרבנים לרמטכ"ל איזנקוט. בנוסף, הובטח לרבנים כי ייושמו ההבטחות שניתנו להם בפגישה הקודמת בין הצדדים. פגישות והידברות בין הרמטכ"ל לרבני הציונות הדתית החלה כבר לפני מספר חודשים כשהתקיימה סדרת פגישות בין איזנקוט לרבנים המובילים. באותה הפגישה הובטח לרבנים כי תעודכן ותעודן הפקודה לשירות משותף בין חיילים וחיילות. בנוסף הובטח כי יוחלו הנחיות חדשות לבית הספר לקצינים - בה"ד 1 - שם נתקלים הצוערים הדתיים בעיקר הבעייתיות. ההבטחות שניתנו לא קוימו עד עכשיו, וכעת כאמור, הבטיח הרמטכ"ל כי יפעל ליישומן בזמן הקרוב.
ישאר בתפקידו. הרב לוינשטיין
ישאר בתפקידו. הרב לוינשטיין
מוקדם יותר היום ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, הרב אלי סדן, הבהיר למשרד הביטחון שהרב יגאל לוינשטיין, שותפו בהנהגת המכינה, יישאר בתפקידו ולא יתפטר. בשיחה עם תלמידיו במכינה שפרטיה הגיעו לידי חדשות 2 Online סיפר הרב סדן כי אין בכוונתו להיענות לדרישת שר הביטחון אביגדור ליברמן וכי הוא מגבה אותו. "לא נכנע לדיקטטורה הזו", אמר. "התקשרו אליי ממשרד הביטחון ואמרו שהמכינה צריכה להחזיר תשובה לגבי הרב יגאל עד מחר בבוקר", תאר סדן. "עניתי שאין צורך לחכות עד מחר, הרב יגאל יישאר". בשיחה התייחס הרב פעם נוספת לשירות בני הישיבות בגדודים המעורבים בצה"ל: "אסור לשרת בגדודים המעורבים, לא חייל, לא מ"כ ולא מג"ד. החבר'ה שלנו צריכים להיות אמיצים ולא להסכים להשתתף בדברים האלה", הצהיר.