אחרי השיגורים אמש: צה"ל תקף ברצועה; הלימודים בעוטף בוטלו

חיל האוויר תקף במהלך הלילה כמה יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי בעזה, בתגובה לירי הרקטות אתמול לעבר העוטף - למרות הפסקת האש. לא יתקיימו היום לימודים באשקלון, בשדרות וביישובים נוספים

זמן צפייה: 01:56

מבצע חגורה שחורה: צה"ל תקף הלילה (שישי) יעדי טרור של ארגון הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, לאחר שכעשר רקטות שוגרו אתמול לעבר עוטף עזה - למרות הפסקת האש שנכנסה לתוקפה אתמול לפנות בוקר. בעקבות הירי, הוחלט לבטל את הלימודים באשקלון, בשדרות וביישובי העוטף.

בין היעדים שהותקפו היה מתחם צבאי ששימש, בין היתר, כאתר לייצור רכיבים המשמשים לייצור רקטות, ומפקדת חטיבת חאן יונס, שבה נמצאים כמה משרדי מפקדים של הארגון - כך נמסר מדובר צה"ל. לפי דיווחים פלסטיניים, הותקף גם מתקן קומנדו ימי של הארגון.

כאמור, אתמול הופרה הפסקת האש עם שש אזעקות שנשמעו במהלך היום, וכעשר רקטות שנורו לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה. בצה"ל העריכו כי פלגים קטנים מנסים לחבל בהפסקת האש. עם זאת, ההערכה במערכת הביטחון היא שהירי ייפסק.

כתבות נוספות בנושא >>

שתי רקטות נורו לעבר ישראל – ויורטו; צה"ל תקף ברצועה

חזרה לשגרה? מטח הרקטות באמצע יום הלימודים בנתיבות

דווקא הירי לאחר הפסקת האש מבהיר: הג'יהאד הפסיד בסבב • פרשנות

חגורה שחורה, נתיבות, רקטה, רקטות, הסלמה, מתיחות, שיגור, שיגורים
בית ספר בנתיבות, לאחר מטח הרקטות

אתמול ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בחמ"ל המבצעים המיוחדים של השב"כ, שממנו נוהל המבצע לסיכולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, בהאא אבו אל-עטא, שחיסולו החל את מבצע "חגורה שחורה".

נתניהו נפגש עם העובדות והעובדים מהיחידות המבצעיות הטכנולוגיות והמודיעיניות שהשתתפו במבצע, שיבח אותם ובירך על הפעולה המוצלחת. ״מדובר במבצע ייחודי בו הפגנתם תעוזה יוצאת דופן ויצירתיות, אשר הביאו לתוצאה מוצלחת ביותר עבור ביטחון ישראל", אמר ראש הממשלה. "בשם אזרחי ישראל - אני מצדיע לכם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחדר המבצעים ממנו נוהל המבצע לסיכול בהאא אבו אל-עטא
ראש הממשלה בנימין נתניהו בחדר המבצעים ממנו נוהל המבצע לסיכול בהאא אבו אל-עטא | צילום: תקשורת שב״כ

עוד לפני הירי לעבר שדרות אמש, החליטו ראשי הרשויות בעוטף עזה שלא לקיים היום לימודים במוסדות הלימוד שברחבי העוטף. לאחר הירי, גם באשקלון הודיעו על ביטול הלימודים. "אנו עומדים בקשר עם צה"ל ובוחנים את ההתפתחויות. כרגע אין שינוי בשאר הנחיות ההתגוננות", נמסר מרשויות העוטף. "ההחלטה התקבלה מתוך דאגה לתלמידים ולצוותים החינוכיים". בתוך כך, בחמאס הודיעו על ביטול ההפגנות על הגדר היום.

כזכור, אתמול בשעות הצהריים הודיע צה"ל כי בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום, הוחלט להסיר את כלל המגבלות באזור עוטף עזה ומערב לכיש. במקביל, נפתחו מחדש המעברים כרם שלום וארז בגבול רצועת עזה, ומרחב הדייג  של הדייגים הפלסטינים הוחזר ל-15 מיילים ימיים. זאת, לאחר שהג'יהאד האסלאמי הסכים להפסקת אש שהחלה בשעה 5:30.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחדר המבצעים ממנו נוהל המבצע לסיכול בהאא אבו אל-עטא
ראש הממשלה בנימין נתניהו בחדר המבצעים ממנו נוהל המבצע לסיכול בהאא אבו אל-עטא | צילום: תקשורת שב''כ