תקרית בגבול עזה: צה"ל סיכל חדירת חוליית מחבלים מצפון הרצועה

זמן קצר לאחר הירי לעוטף, מסוקי קרב וטנקים ירו לעבר 5 חמושים שהגיעו מבית חאנון והתקרבו לגדר הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי שלושה מהמחבלים נהרגו בתקרית. מנגד, אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל

זמן צפייה: 02:47

המתיחות בדרום: צה"ל סיכל אמש (שבת) חדירה של חוליית מחבלים חמושה מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. החוליה, שככל הנראה מנתה חמישה פלסטינים, הגיעה מאזור בית חאנון, ולאחר שזוהתה מתקרבת לגדר, מסוקי קרב וטנקים ירו לעברם, ומנעו מהם לחדור. על פי דיווחים פלסטיניים, שלושה מהמחבלים נהרגו, ואחד נוסף נפצע ופונה לבית חולים בעזה. מנגד, לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. זאת, כשעתיים לאחר ששוגרו מהרצועה שלוש רקטות לעבר שטח ישראל.

לפי דיווחים פלסטיניים, צה"ל ביצע גם ירי ארטילרי, ופגע בעמדת תצפית של חמאס בגבול. כמו כן, דווח כי פצצות תאורה רבות נורות באזור צפון הרצועה.

לעוד כתבות בנושא:

גורמים בעזה: הירי לדרום – איתות לישראל ליישם את ההסדרה

3 רקטות שוגרו לעבר ישראל – אחת נפלה בחצר בית בשדרות

חמאס: "התקיפה הישראלית בעזה – מסר של הסלמה ותוקפנות"

פינוי המחבלים שנפגו בתקרית בסמוך לגדר הרצועה
פינוי המחבלים שנפגו בתקרית בסמוך לגדר הרצועה

כאמור, שלוש רקטות שוגרו אמש מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, שתיים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והשלישית פגעה בחצר בית בשדרות. נגרם נזק כתוצאה מהנפילה, ותושבת הבית כבת 30 ששהתה במרחב המוגן פונתה לבית החולים ברזילי לאחר שלקתה בחרדה. התרעות נשמעו בשדרות, בקיבוצים גבים, ניר עם, מכללת ספיר, ביישוב איבים ובחוות שקמים.

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190817-2321' autoplay='0' credit='' desc='פצצות תאורה בשמי רצועת עזה' kid='1_q1jj134i' duration='10'']

בסך הכול, אנשי מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לשישה בני אדם, מהם שניים שנחבלו קלות בגפיים במהלך ריצה למרחב מוגן (גבר כבן 40 שנפל מהאופניים החשמליים ואישה שנפלה בביתה) וארבעה נפגעי חרדה, אישה כבת 76 שמפונת לבי"ח ברזילי. שתי נשים כבנות 30 וגבר לא נזקקו לפינוי לבית חולים.

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190817-2334' autoplay='0' credit='ביטחון שדה' desc='תקיפות צה"ל ברצועה' kid='1_cancae3d' duration='9'']

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, בתגובה לירי על ישובי המועצה בסוף השבוע: "שוב אנחנו מוצאים את עצמנו במרחבים מוגנים ושוב, עולם כמנהגו נוהג. סוף השבוע האחרון הוכיח באופן שאינו משתמע לשתי פנים שמדיניות ההכלה נכשלה כישלון חרוץ. המשוואה חייבת להשתנות. החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח ולא אסכים שזאת תהיה המציאות שלנו. אני דורש מהמשלה להפסיק לאלתר את שגרת החירום הזו. ככה אי אפשר להמשיך".

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190817-2131' autoplay='0' credit='נגה בנודיז-סיהו' desc='זירת נפילת הרקטה בשדרות' kid='1_udebgsuh' duration='9'']

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190817-2154' autoplay='0' credit='' desc='פינוי הרקטה מחצר הבית בשדרות' kid='1_vrdm4qmv' duration='17'']

בלילה שבין שישי לשבת, בתגובה לירי הרקטה ששוגרה אתמול מרצועת עזה, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו שתי תשתיות טרור תת-קרקעיות של חמאס, בצפון ובמרכז הרצועה. על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים, שוגרו שני טילים לעבר מוצב של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, מזרחית לשכונת תופאח. עוד דווח, כי בוצעה תקיפה בשטח חקלאי במזרח הרצועה ומזרחית לעיר דיר אל-בלח.

חלקי הרקטה בחצר הבית בשדרות | צילום: נגה בנודיז-סיהו

ביום שישי בערב נשמעה אזעקת צבע אדום במוקדים רבים ביישובי עוטף עזה - בעיר שדרות ובקיבוצים אור הנר, ניר עם, ארז, גבים וביישוב איבים. צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד משטח הרצועה לעבר שטח ישראל והוא יורט על ידי כיפת ברזל. שני בני אדם נפצעו קל בזמן שהיו בדרכם לממ"ד בשדרות, ופונו על ידי צוות מד"א לבית החולים ברזילי.


ירי הרקטה מגיע לאחר שתי תקריות חריגות בגבול הרצועה שהתרחשו לאחרונה. מוקדם יותר השבוע נרשמה היתקלות בשעות הבוקר בצפון הרצועה, כאשר מחבל חמוש חתך את גדר הרצועה סמוך לבית חאנון, נכנס לישראל - וחוסל על ידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. על פי גורמים בעזה, מרואן נאצר בן ה-25 הוא המחבל שנהרג על גדר הגבול.

מוקדם יותר, שוגרו 3 רקטות לעבר ישראל ואחת מהן נחתה בחצר בית בשדרות