בתגובה לשיגורי בלוני הנפץ: צה"ל תקף יעדי חמאס בדרום הרצועה

כוחות הביטחון תקפו שני יעדים של ארגון הטרור בדרום רצועת עזה. זאת בתגובה לחמישה צרורות בלוני נפץ ששוגרו במהלך היום לעבר ישראל

זמן צפייה: 00:23

מתיחות בדרום: מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הערב (שבת) אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי של חמאס. זאת בתגובה לשיגור חמישה צרורות של בלוני נפץ לעבר שטח ישראל.

כאמור, צרור בלונים, העשוי משקיות, שמחובר אליו מטען נפץ, אותר הבוקר סמוך למדרשת בן גוריון שברמת הנגב, על רכס חלוקים בין חניון הרועה לקיבוץ שדה בוקר. חבלן של משטרת ישראל הוזעק למקום וניטרל את המטען. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתוך כך, צרור בלונים עם חפץ חשוד אותר בשטחי האש של צאלים, ולאחר מכן נמצא צרור נוסף בנחל הימן, במרחק 60 ק"מ מהרצועה. כמו כן, בלון נפץ אותר בקיבוץ בארי שבעוטף עזה. צרור בלונים נוסף אותר במושב צפרירים שסמוך לירושלים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

3 צרורות בלוני נפץ אותרו ברמת הנגב; בלון נוסף אותר בעוטף

גנץ ייפגש עם טראמפ בוושינגטון: "תוכנית המאה תירשם כאבן דרך"

גנץ קיבל מתנה מהבית הלבן – אך האתגר הגדול עוד לפניו • פרשנות

תקיפת צה''ל ברצועה
תקיפת צה''ל ברצועה | צילום: חדשות 13

ראש המועצה האזורית רמת הנגב, ערן דורון, אמר: "הבוקר הגיעו מספר בלוני נפץ לשטח השיפוט של מועצה אזורית נגב. כל הבלונים טופלו על ידי חבלני המשטרה, ואני שמח שהציבור הישראלי מבין שהדרך הכי טובה לנצח את הטרור זה לבוא ולהמשיך לטייל במדבר היפה שלנו, בייחוד בשבת חורפית כל כך יפה".

ביום רביעי בבוקר נחת בלון עם חומר נפץ בחצר בית בקיבוץ המועצה האזורית שדות נגב. ליאור פרייד, שבחצר ביתו אותר צרור הבלונים, סיפר לחדשות 13 כי התעוררו לחדשות המטרידות. "התקשרו ברבע לשש לשאול אם מישהו ישן בחדר המזרחי של הבית, יידעו אותנו שיש שם בלונים וביקשו שנתרחק מהחלק הזה של הבית", סיפר. "אחרי שעה-שעתיים טיפלו במטען ושחררו אותנו".

Whatsapp Image 2020 01 25 At 1
בלוני נפץ ברמת הגב | צילום: חדשות 13

"בקיבוץ נפלו כבר מספר בלונים. בשבוע האחרון הופיעו בלונים בכל מיני מקומות בארץ, אנחנו כבר רגילים. זה קצת מפחיד כשזה נוחת אצלך בחצר, אבל אחרי הרבה שנים מתרגלים", המשיך והוסיף בתקווה: "אומרים שתוך שנה אמורה להיות מערכת שתטפל בזה, אני מקווה שזה נכון. זה נותן פתח לתקווה שהמצב ישתפר, יכול להיות שזאת הסיבה שמפעילים עכשיו יותר לחץ. אני מקווה שזה ישתפר ושעוד שנה נראה מצב יותר טוב".

נוסף לכך, יחידת הבלונים בעזה, "ועד אל-תחריר", פרסמה היום סרטון של שיגור בלוני תבערה ובלוני נפץ לעבר שטח ישראל ממזרחית למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה. בתיעוד לא נמסר מתי צולם הסרטון.