ארבעה פצמ"רים שוגרו לעבר ישראל; צה"ל תקף בתגובה עמדת חמאס

מצה"ל נמסר כי ככל הנראה שיגור אחד נפל בעוטף ושלושת השיגורים האחרים נפלו בשטח הרצועה. דיווח: מצרים פועלת ליישום רגיעה ארוכת טווח בין ישראל חמאס במטרה להכניס סיוע לרצועת עזה

זמן צפייה: 02:01

ארבעה פצמ"רים נורו היום (שלישי) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, כאשר שיגור אחד נפל בשטח העוטף וככל הנראה שלושת השיגורים האחרים נפלו בשטח הרצועה. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה בשטח פתוח. בתגובה, כלי טיס של צה"ל תקף עמדה של חמאס בצפון הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי מדובר בעמדת תצפית באל-בורייג', שבמזרח הרצועה. ההערכה היא שהמטרה הייתה לפגוע במי שעובד על המכשול התת קרקעי. כמו כן, האירועים קרו בזמן שצוותים של חמאס נמצאים בקהיר ודנים על הסלמה.

מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי זוהתה נפילה באזור גדר המערכת בחלק הצפוני של הרצועה, וכי לא הופעלה התרעה ביישובים מכיוון שלא נשקפה סכנה. כמו כן נמסר כי אין הנחיות מיוחדות לתושבים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

"א' – אש, ב' – בלון, ג' זו גדר גדולה": ילדי העוטף בשיר מחאה

"מפחד, לא רוצה לגור פה": לישראל בן ה-8 נמאס מהחיים בשדרות

חמאס מתנער מהירי לשדרות: "ישראל משקרת כדי להצדיק את התקיפות"

Whatsapp Image 2019 08 22 At 0
תיעוד פלסטיני של ירי פצצות תאורה בעזה

מוקדם יותר נודע כי לאחר הפרסום בחדשות 13 על עובדי מרכז חוסן אשר לא מקבלים את משכורותיהם זה מספר חודשים, ראשי רשויות העוטף פנו לממשלה ודרשו: "קיימו את הבטחתכם והוציאו לפועל את התוכנית בתחום החינוך והחוסן לילדי העוטף". המכתב נשלח למשרדי האוצר והחינוך, שם נכתב כי "לא ייתכן מצב בו המורכבות של מערכת החינוך בעוטף והצרכים של צוותי החינוך והילדים שלנו לא מקבלים את היחס הראוי לו".

אתמול דובר חמאס ברצועה, חאזם קאסם, הכחיש כי הארגון או הפלגים הפלסטיניים ברצועה עומדים מאחורי ירי הרקטות לישראל ביום ראשון בערב, בזמן קיום פסטיבל "לייב שדרות" בהשתתפות מאוד תושבים. לטענתו, הפלגים מודיעים על פעילותיהם, וישראל טוענת ששוגרו טילים מהרצועה כדי "להצדיק את תוקפנותה המתמשכת ותקיפותיה בעזה".

כמו כן, אתמול הממשלה הודיעה על צמצום אספקת הדלקים לרצועה, ומתאם פעולות הממשלה בשטחים כמיל אבו רוקון בפוסט בפייסבוק לתושבי הרצועה וכתב: "גורמים עוינים ומחרחרי מלחמה, קרובים ורחוקים, גוררים אתכם לאלימות ולאובדן היציבות והביטחון. הג׳יהאד האסלאמי בשליחות איראנית מערער שוב ושוב את הציבות ופוגע בביטחון האזור. את התוצאות, תרגישו אתם".

"הירי לעבר ישראל ולעבר אזרחים ישראלים ייענה בתגובה הולמת. ישראל תגן על אזרחיה, מה שלא עושים מנהיגיכם ובני בריתם. כנראה שהארגונים בעזה מעדיפים את טובתה של איראן מטובתכם שלכם. דרדור היציבות ופגיעה בביטחון - יביאו להרס ופגיעה בתושבי הרצועה, שימשיכו ללכת באפלה באשמתם של אלו המטילים אימה ועלטה על הרצועה".

אזעקת צבע אדום בשדרות
אזעקת צבע אדום בשדרות | צילום: חדשות 13

כאמור, ביום ראשון בערב נורו שלוש רקטות לעבר שדרות בזמן שמאות תושבי העיר בילו בפסטיבל. שתיים מהן יורטו על ידי כיפת ברזל, רקטה אחת נפלה בשטח פתוח בכביש 34 שבאזור, ובניין שאינו מאוכלס בעיר נפגע מרסיסי כיפת ברזל. בתגובה, חיל האוויר תקף מספר יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בצפון הרצועה, ביניהם משרד מפקד גדוד של הארגון. לפי דיווחים פלסטיניים, התקיפה הייתה בבית לאהיא.