אחרי הרקדנים הצבאיים: בוטל תקן ראש ענף תרבות בצה"ל

בצל תחושת אי נוחות בצבא מכך שכוכבי הבידור הפכו לפנים של חיל החינוך - הוחלט לבטל את התפקיד, שממונה על "מסלול הטאלנטים". "הרמטכ"ל לא אהב את פסטיבל הגיוס של נועה קירל"

זמן צפייה: 00:36

בצה"ל החליטו לבטל את התקן של ראש ענף תרבות - לאחר תחושת אי נוחות של גורמים בצבא מכך שכוכבי הבידור הפכו להיות הפנים של חיל החינוך, ואחרי שהרמטכ"ל הביע מורת רוח מ"פסטיבל הגיוס של נועה קירל". כך פורסם הערב (שלישי).

את התפקיד מאייש סגן אלוף, שממונה על "מסלול הטאלנטים", הלהקות הצבאיות והרקדנים הצה"ליים - שתפקידם בוטל לאחרונה.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני מספר שבועות התקבלה החלטה רוחבית בכלל צה"ל על צמצום מספר תקנים ותפקידים. במסגרת זו צומצם בין היתר תקן של ראש ענף תרבות בחיל החינוך. אין בהחלטה משום פגיעה כלשהי בהיקף הפעילות התרבותית למשרתי צה"ל, שהינה פעילות חשובה. מדובר בתהליכי קיצוץ הקורים בכל ארגון ובצה"ל בפרט כחלק מתהליכים ארגוניים ותקציביים".

נועה קירל ושני רקדנים צבאיים
נועה קירל ושני רקדנים צבאיים | צילום: צחי דבוש, גל''צ

כאמור, בתחילת השבוע הורה ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, לבטל את תפקיד הרקדנים הצבאיים, זאת בעקבות הזעם והביקורת שעלו בשבוע שעבר, עת פורסם קטע מהופעתה של הזמרת נועה קירל בבסיס צה"ל, כשלצידה שני רקדנים צבאיים.

החיילים המשרתים כרקדנים צבאיים הינם אמנים מצטיינים, והתפקיד הבא שלהם ייקבע לפי כישוריהם. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בהנחיית ראש אכ"א, הוחלט לבטל את מקצוע הרקדנים הצבאיים".

נועה קירל מתגייסת
נועה קירל מתגייסת | צילום: חדשות 13

מטעמה של נועה מסר בתגובה: "נועה קירל הינה חיילת בצה"ל ופועלת על פי ההנחיות והפקודות הנדרשות ממנה במסגרת תפקידה".