מבנה באשכול נפגע ישירות מפגז תועה ממצרים; אין נפגעים

כוחות הביטחון נמצאים במועדון שספג פגיעה ישירה מפגז טנק וניזוק, ביישוב בני נצרים שבדרום המועצה המקומית שבעוטף עזה. צה"ל מתחקר את האירוע

זמן צפייה: 03:01

מועדון ביישוב בני נצרים שבמועצה האזורית אשכול ספג פגיעה ישירה היום (שלישי) כתוצאה מירי תועה של פגז טנק מכיוון מצרים. לא היו אנשים במקום, אין נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. כוחות ביטחון נמצאים במקום וצה"ל בודק את האירוע.

איש התחזוקה של היישוב סיפר: "חשבנו שזה פיצוץ בצינור. יצאתי מהמבנה ואז אמרו לי שיש פגז. אמרתי לכולם לעוף החוצה. זה היה ממש מפחיד".

פגיעה במבנה ביישוב בדרום מועצת אשכול
פגיעה במבנה ביישוב בדרום מועצת אשכול | צילום: חדשות 13

לפני כחודשיים, פגז שנורה ככל הנראה מסיני נפל בבני נצרים סמוך לגבול עם מצרים. לא היו נפגעים אך נגרם נזק קל לרכב ולקיר מבנה ביישוב, ככל הנראה מנתזים של הפגז. חבלני משטרה הגיעו לזירת האירוע.

כזכור, אתמול, לאחר שבוע וחצי של שקט, פצמ"ר שוגר לעבר המועצה האזורית אשכול בעוטף עזה ונפל בשטח פתוח. אין נפגעים ולא נגרם נזק. דובר צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לישראל. על פי הערכה במערכת הביטחון, אחד הארגונים הקטנים ברצועה המכונה "סוררים" ביצע את השיגור ולא חמאס.

פגיעה במבנה ביישוב בדרום מועצת אשכול
פגיעה במבנה ביישוב בדרום מועצת אשכול | צילום: חדשות 13

לפני כשבוע וחצי נשמעה אזעקה בבאר שבע. זאת, יומיים לאחר ההכרזה על הפסקת אש, שבמהלכם הופר השקט כמה פעמים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לישראל, שיורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל.

בתגובה לירי, צה"ל מסר כי תקף באמצעות מטוסי קרב וכלי טיס יעדים של חמאס ברצועת עזה, בהם מחנה צבאי המשמש את הכוח הימי ותשתית תת קרקעית. מדובר בפעם הראשונה מאז סבב הלחימה האחרון שבה צה"ל פוגע במטרות של הארגון השולט ברצועה, ולא ביעדים של הג'יהאד האסלאמי. "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל", נמסר מצה"ל לאחר התקיפה ברצועה.