הלוחם שהודח טען בתחקיר: הייתי בלי נשק וחששתי

הלוחם מיחידת מגלן, שנמלט מזירת הפיגוע ולא פעל לנטרל את המחבלת, אמר בתחקיר המבצעי: "נבהלתי, לא ידעתי מה לעשות וברחתי"

הפיגוע בשומרון

"הייתי בלי נשק וחששתי" - כך הודה החייל שהודח מתפקיד לוחמה בעקבות פיגוע הדקירה שהתרחש בתחילת החודש בכניסה ליישוב מבוא דותן בצפון השומרון. צה"ל הודיע היום (ראשון) על הדחת החייל, לאחר שבמסגרת התחקיר המבצעי שהתקיים ביחידתו עלה כי לא פעל כשורה לנטרול המחבלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחם הנמנה עם יחידת מגלן, נפצע קל לאחר שנדקר על ידי המחבלת. הוא הודח על ידי מפקד היחידה לאחר שבתום התחקיר נמצא כי לא פעל כמצופה ממנו כלוחם בצה"ל. חייל נוסף שנכח בזירה ביצע ירי לעברה על מנת להסיר את האיום כלפי הנדקר, וכלפי אזרחים וחיילים שנכחו במרחב.

"הייתי בלי נשק, נבהלתי, לא ידעתי מה לעשות. לכן ברחתי", הודה החייל במסגרת התחקיר שנערך לאחר שהשתפר מצבו הרפואי.

[brightcove_iframe video_id='tiud_dkira_vtr2_n20170601_v1' autoplay='0' credit='תיעוד פיגוע הדקירה במבוא דותן' desc='' kid='' duration='1929'']

המחבלת דקרה ונמלטה

בעקבות ממצאי התחקיר הוחלט להדיח את החייל מתפקידי לחימה והוא צפוי לשרת בתפקיד מנהלתי ביחידתו. בתיעוד האירוע נראית המחבלת במהלך התקרבותה האיטית לעבר חיילים שירדו מהאוטובוס סמוך לכניסה ליישוב מבוא דותן. לאחר שדקרה את אחד החיילים היא פתחה במנוסה כשאחריה רודפים חיילים ומאבטחים.

מותה של המחבלת נקבע זמן קצר לאחר שהסתיים האירוע. החייל שנדקר ונפצע קל, סבל מפצע שטחי ופונה לקבלת טיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.

מצה"ל נמסר אז כי מבדיקה ראשונית עולה כי המחבלת התקרבה לכיוון שער היישוב כשהיא אוחזת בסכין. לאחר שלא נענתה לקריאותיהם של החיילים ודקרה אחד מהם, היא נורתה ונוטרלה.