חיילים חוששים: "נחשפים לאסבסט בבסיס"

חיילים המשרתים בבסיס תל השומר טוענים כי הם נחשפים ללוחות אסבסט המכילים אלמנטים רעילים שעלולים לסכן את חייהם. עם זאת, הפעילות בבסיס לא שונתה

שיפוצים עם אסבסט חשוף במרכז הגיוס תל השומר

חיילים המשרתים בלשכת הגיוס בתל השומר טוענים כי הם נחשפים בתקופה האחרונה לחומר הרעיל אסבסט, זאת בעקבות שיפוץ שמתקיים בבסיס. במסגרת העבודות, הפועלים חושפים בחלק מהחדרים את לוחות האסבסט - אך למרות זאת, כך לטענת החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד החיילים שמשרתים במקום סיפר כי אמנם קיבל הוראה ממפקדיו שלא להגיע לבסיס לפני השעה 07:30 בשל פירוק הלוחות המסוכנים, אך אמר כי "בפועל, העבודות מתבצעות גם בשאר שעות היום". החייל הוסיף כי "הלוחות החשופים נשארים גם אחרי שהעבודות מסתיימות באותו יום".

אבק אזבסט. ארכיון
אבק אזבסט. ארכיון

עוד סיפר החייל כי "לטענת המפקדיים, לעבודות יש אישור אבל אנחנו מאוד חוששים מהלוחות החשופים ובין היתר מסתובבים פה גם מלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון)".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לכתבה כי ״בלשכת הגיוס תל השומר נערכים שיפוצים לטובת רווחת המלש״בים והחיילים. במסגרת זו פונו חלקי אזבסט מהמבנה בשעות הבוקר המוקדמות ולא הורשתה כניסה של חיילים למבנה. בתום השיפוצים שכללו אזבסט חזרו החיילים למבנה, השיפוצים המשיכו אך לא כללו חומרים כימיים או מסוכנים, זאת על פי כלל הוראות הבטיחות ובליווי ופיקוח הגורמים הרלוונטיים.״