אלוף פיקוד הדרום לתושבי העוטף: "נמשיך להפגין חוסן משותף"

הרצי הלוי כתב טור לתושבי הדרום לכבוד פסח: "מלא הערכה על העמידה האיתנה, אנו פועלים כל העת למען מצב בטוח ושקט יותר" • צה"ל נערך להפרות הסדר השבועיות בגדר הרצועה

זמן צפייה: 02:59

אלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי, כתב הערב (חמישי) טור לתושבי עוטף עזה, בירך אותם לכבוד חג הפסח והביע את הערכתו כלפיהם. "אני מלא הערכה על העמידה האיתנה, על הנכונות לקיים דרום אדום, מרוצים ואירועי תרבות, גם לצד ימים מתוחים. מקום המדינה שזורים צה״ל וההתיישבות בדרום זה בזו, נמשיך לחזק זאת ולהפגין חוסן משותף מול כל האתגרים", כתב הלוי.

"אנו המפקדים פוגשים אתכם התושבים באתרי נפילת הרקטות, בלילה של רעש והתרעות ושומעים מצוותי החוסן על האתגר לשמר שגרה במציאות זו", הוסיף מפקד פיקוד הדרום. "דעו שחיילי צה״ל ומפקדיו יודעים את שאתם חשים, נמצאים לצדכם ופועלים כל העת למען מצב בטוח ושקט יותר".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

משרד הבריאות מזהיר את הטסים לחו"ל: התחסנו נגד חצבת בהקדם

בכירים משפטיים: מינוי לוין או סמוטריץ׳ לשר - מלחמה על העליון

הליכוד: כחלון "גורר רגליים" - לא תיאם פגישה עם נתניהו בכוונה

הפגנות על גדר המערכת בגבול רצועת עזה
הפגנות על גדר המערכת בגבול רצועת עזה | צילום: החדשות 13

אנו מסכמים את אירועי השנה האחרונה, תוך רצון לראות אביב וקיץ בטוחים ושקטים יותר", כתב הלוי בפתח הטור. "חיילי פיקוד הדרום עושים לילות כימים על מנת להגן ולשמור על שגרת חיים בטוחה, אנו מקדישים זמן רב לאימונים ולמוכנות לכל תרחיש שעשוי להתפתח".

בתוך כך, בצל הדיווחים על הסדרה ובתום שבוע שקט למדי בדרום שבמהלכו נחתו רק שני בלוני תבערה נחתו בישראל, בצה"ל נערכים לסוף שבוע מתוח, לקראת הפרות הסדר הצפויות על הגדר. ההערכה במערכת הביטחון היא שמחר יגיעו כ-7,000 מפגינים לאזור, וצה"ל נערך למנוע מהם להיכנס לשטח ישראל. בד בבד, דובר צה"ל הודיע הערב כי בימי פסח יוטל סגר כללי על יהודה ושומרון, וכי המעברים לרצועת עזה ייסגרו.

כזכור, בהפגנות שאירעו בשבוע שעבר נהרג מפגין פלסטיני, מיסרה מוסא עלי אבו שלוף בן ה-15, ו-68 נוספים נפצעו מירי צה"ל במהלך הפגנות בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה - כך מסר משרד הבריאות בעזה. על פי הדיווחים, בין הפצועים שני פרמדיקים, שטיפלו בנפגעים. סך הכל הגיעו למקום כ-6,500 מפגינים בחמישה מוקדים לאורך הגבול. על פי הדיווחים, חמאס פיקח על האירועים, ניסה להרחיק את המפגינים מהגדר והחרים מהם צמיגים. עם זאת, המפגינים יידו אבנים, השליכו מטענים והבעירו צמיגים.

צילום: רויטרס

בתחילת השבוע שעבר פורסם בעיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי צה"ל סיכל פיגוע חטיפה בגבול רצועת עזה. על פי הדיווח, הכוח הצבאי עצר רועה צאן פלסטיני באזור הקרוב לבניית הגדר בצפון הרצועה. בחקירתו התברר כי הוא משתייך לג'יהאד האיסלאמי וכי ביצע תצפית על האזור במטרה לבצע פיגוע חטיפה נגד חייל או נגד אחד הפועלים על גדר הגבול. מהדיווח עולה כי ארגון הטרור הכחיש בפני המצרים את ההאשמות והדגיש כי הוא מחויב להבנות הרגיעה.

יממה קודם לכן, נפגש יחיא סינוואר, מנהיג חמאס ברצועת עזה, עם נציגים בכירים בחברה האזרחית ברצועה ואמר כי אם תהיה מלחמה, ישראל תפנה לא רק את האזרחים בעוטף עזה – אלא גם את האזרחים באשדוד, בנגב, באשקלון ובתל אביב. "האצבעות שלנו על ההדק, נלחץ עליו על מנת להגן על העם הפלסטיני ונהיה עבור העם הפלסטיני מגן וחרב", אמר סינוואר, והוסיף כי אין קשר בין ההבנות לבין סוגיית חילופי השבויים וכי לקטאר היה תפקיד מרכזי במאמצים להסרת המצור ומימון חלק מההבנות.