ישראל במסר לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק - נצא לסבב נוסף

לפחות 8 שריפות פרצו בשדות ביישובי העוטף מבלוני תבערה. המשלחת הישראלית בקהיר הבהירה למתווכים כי לא תכיל את המשך הירי. במצרים משקיעים מאמצים קדחתניים על מנת למנוע את קריסת הפסקת האש

זמן צפייה: 04:55

התחממות בדרום: המשלחת הישראלית שנמצאת בקהיר ומתדיינת עם המודיעין המצרי - שבתורו מעביר מסרים לחמאס, הבהירה הערב (חמישי) כי אם הירי יימשך - היא תצא ל"שומר החומות 2".  מצרים מצידה משקיעה מאמצים על מנת למנוע את קריסת הפסקת האש.

לפחות 8 שריפות פרצו במהלך היום ביישובי העוטף כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו משטח רצועת עזה לעבר ישראל. ככל הנראה, ישראל תגיב על הבלונים ובמהלך הלילה צה"ל יתקוף בשטח הרצועה. עם זאת, התגובה צפויה להיות מדודה ומתונה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ח"כ שמסרב להתפטר וקושי בגיבוש כוורת: אלו הצרות של בנט

רה"מ שוחח עם קנצלרית גרמניה: "הציג לה את הרוח החדשה בישראל"

הרמטכ"ל ימריא לביקור בארה"ב: "ידון באתגרים הביטחוניים"

שריפה, עוטף עזה, בלוני תבערה
שריפה בעוטף עזה | צילום: ביטחון שער הנגב

בשל ההכלה של צה"ל - שלא תקף אתמול בעזה למרות הבלונים ששוגרו במהלך היום, תושבים בעוטף מדווחים על תסכול וייאוש. למרות שאחרי "שומר החומות" הבטיחו כאן כי המשוואה השתנתה ודין בלון כדין רקטה - אלפי דונמים נשרפו השבוע, ישראל לא תמיד הגיבה - ונראה שמדיניות ההכלה חוזרת על עצמה.

בינתיים בעזה, יחידת הבלונים איימה כי אין בכוונתה להפסיק את הפרחת בלוני התבערה. החמאס והג'יהאד האיסלאמי מתכוננים לסבב נוסף, זאת בין היתר משום שהם מנסים מנסים להשיג "תמונת ניצחון", לפיה הם הצליחו להתמודד מול ישראל פעמיים בכמה חודשים בודדים.