מקורות פלסטיניים: חמאס דורש מכונות הנשמה במסגרת עסקת השבויים

גורמים ציינו בפני חדשות 13 כי ארגון הטרור דורש ציוד רפואי מתקדם בתמורה להחזרת השבויים והנעדרים הישראלים. עוד מבקש חמאס שחרור אסירים עם דם על הידיים - תנאי שבישראל מסרבים לו בשלב זה

זמן צפייה: 01:14

מקורות פלסטיניים אמרו הערב (שבת) לחדשות 13 כי במסגרת עסקת השבויים המסתמנת בין חמאס לישראל, ארגון הטרור דורש מכונות הנשמה וציוד רפואי מתקדם, מישראל או ממדינה שלישית.

עוד דורש הארגון שחרור אסירים עם דם על הידיים כולל אסירי עולם - תנאי שישראל מסרבת לו בשלב זה ומהווה את המכשול העיקרי בעסקה, כך לפי המקורות. בחמאס שולחים מסרים שהם רציניים בנוגע לעסקה אבל זו רק ההתחלה - וצפויים קשיים נוספים בדרך.

בכירי החמאס איסמעיל הנייה מחמוד א-זאהיר
בכירי החמאס איסמעיל הנייה מחמוד א-זאהיר | צילום: רויטרס

אתמול, התייחס יו"ר הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה לראשונה באופן פומבי לאפשרות לעסקה לחילופי שבויים, והצהיר: "בשל הקורונה אנו מוכנים לנהל מו"מ לעסקת חילופי שבויים עם ישראל. אם מנהיגי ישראל רציניים אפשר להגיע לעסקה - אנחנו רציניים. כבר קיבלנו החלטה. לא אדבר בתקשורת על המספרים ומה אנו דורשים. אנו אופטימיים שנצליח להשיג תוצאות טובות בעסקה שכזו, כפי שנחלנו הצלחה בעסקת שליט". את הדברים אמר בריאיון לערוץ טלוויזיה בקטר.

יום לפני כן אמר גורם ישראלי בכיר כי "נוצרה הזדמנות חריגה ונדירה להגיע לעסקת שבויים עם חמאס". בעסקה יוחזרו שני חללי צה"ל, אורון שאול והדר גולדין, וכן שני האזרחים שמוחזקים בידי הארגון - אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.