השתלטות על סירה בלב ים: צה"ל סיכל הברחת נשק לחמאס • תיעוד

בסרטון נראית אונייה של צה"ל במרדף אחרי כלי השיט, שהגיע לפני כמה שבועות מהשטח הימי בצפון רצועת סיני. בהמשך הלוחמים מצליחים להגיע אליו, קושרים אותו - וגוררים אותו

זמן צפייה: 01:13
צה"ל התיר היום (רביעי) לפרסום כי לפני מספר שבועות סוכל ניסיון הברחת אמצעי לחימה לרצועת עזה מהשטח הימי בצפון רצועת סיני. זאת, בפעילות מודיעינית ומבצעית משותפת של כוחות זרוע הים ושירות הביטחון הכללי בשיתוף אגף המודיעין. מערך השליטה הימית זיהה כלי שיט חשוד והכווין את לוחמי זרוע הים אליו. לאחר מרדף, נעצר כלי השיט ושני פעילי הטרור שעליו הועברו לחקירת שב"כ. מחקירתם של פעילי הטרור עלה כי אמצעי הלחימה יועדו לשמש את ארגון חמאס. בנוסף, במהלך החקירה עלו פרטים על הברחות חמאס בתווך הימי, פרטים אודות מבריחים, ציוד התעצמות וקשריו לחמאס.
ניסיון הברחת נשק לרצועה
ניסיון הברחת נשק לרצועה
אחד מפעילי הטרור שנתפסו הוא מחמוד בכר, מבריח בכיר העובד עם ארגוני הטרור ברצועת עזה ותפיסתו מהווה הישג מבצעי משמעותי. ב-4 ביוני הוגש נגד מחמוד בכר כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. אל"מ אמיר גוטמן, מפקד הזירה הימית הדרומית, סיפר על המבצע: "בקריות השליטה הימית הכווינו את לוחמי הזירה אל עבר כלי השיט החשוד בהברחה. לאחר מרדף קצר נעצר כלי השיט כשעליו שני פעילי טרור. במהלך חקירה התגלה כי הם התכוונו להבריח אמצעי לחימה אשר נועדו לשמש את הקומנדו הימי של חמאס. אחד מהם הוא מבריח בכיר אשר עבד עם מספר ארגוני טרור. תפיסתו מהווה הישג משמעותי ביותר עבורנו ומכה קשה לקומנדו הימי של החמאס".