"זיהינו זורק בקת"ב וקפצנו עליו"

יום לאחר פרסום תיעוד המעצר, חיילי גדוד "ניצן" בחיל האיסוף הקרבי משחזרים את רגעי התפיסה של הפלסטיני שתכנן לזרוק בקת"ב

כך נראה המארב והמעצר

אחרי התיעוד - החיילים משחזרים את המעצר: יממה לאחר שהצליחו באמצעות מארב לאתר ולעצור פלסטיני שתכנן לזרוק בקבוקי תבערה סמוך לכביש 60, משחזרים הלוחם שתועד מזנק על המחבל והתצפיתנית שקלטה אותו במצלמה את התפיסה בריאיון מיוחד לחדשות 2 Online. "היינו ממש בתחילת המארב, ובדרך לעמדה קיבלנו דיווחים על כך שעומדים לזרוק בקבוקי תבערה", סיפרו החיילים מגדוד האיסוף "ניצן" בחיל האיסוף הקרבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תוך כדי הליכה אנחנו מקבלים דיווח מהתצפית על תחילת האירוע", שחזר סמל בר (21) מנתניה, שתועד בזמן המעצר. "התצפיתנית הודיעה בקשר שהיא רואה חשודים שמתקרבים לכיוון אזור הזריקה ומיד התחלנו לרוץ לכיוונם. רצנו בערך חצי קילומטר, אולי יותר".

"דיברתי עם הכוח והם אמרו לי להכווין אותם לנקודה בה נמצאים החשודים", סיפרה התצפיתנית, רב"ט רון (20) מראשון לציון. "פתאום ראיתי שלושה חשודים מתקרבים לנקודת הזריקה ומיד עליתי מול הלוחמים ודיווחתי שעומדת להיות השלכה של בקבוקי תבערה. ראיתי את הכוח מצליח להסתתר כך שהחשודים לא הצליחו לראות אותם".

לוחמים במארב. אילוסטרציה (״ביבשה״)
לוחמים במארב. אילוסטרציה (״ביבשה״)

"ברגע שהתקרבנו לחשודים הפסקנו לרוץ והתקרבנו אליהם בחשאיות עד למרחק של כחמישה מטרים", המשיך בר. "תוך כדי, המשכנו לקבל דיווחים רצופים מהתצפית על הפעילות שלהם עד שפשוט הגיע הרגע הנכון - וקפצנו עליהם". בר סיפר כי מכיוון שזיהוי החשודים התרחש ממש עם תחילת המארב, האירוע כולו ארך בסך הכל כ-20-25 דקות. בתפיסה הצליחו הלוחמים ללכוד את אחד מהפלסטינים שתכנן לזרוק בקבוק תבערה. עם זאת, השניים האחרים הצליחו להימלט.

"זה היה אחד הדברים הכי מספקים שקרו לי בשירות", הדגישה רון. "חיכינו לתפיסה הזאת כבר חודשיים. היינו בעננים, זה הכי מספק שהיה". בר הוסיף כי מדובר בנקודה שהתמקם בה פעמים רבות, אך הפעם הצליחו לתפוס חשודים בעת המעשה. "זה היה הכי מעניין ומורכב, גם מבחינת הקירבה לחשודים וההגעה המהירה", סיפר בר. "לרוב מחכים במארבים שעות וימים ופתאום זה קרה תוך דקות ספורות".

תצפיתניות. אילוסטרציה (דו''צ)
תצפיתניות. אילוסטרציה (דו''צ)

בפעילויות נוספות במהלך אותו הלילה עצרו כוחות צה"ל, שוטרי מחוז יהודה ושומרון וכוחות שב"כ עשרה מבוקשים ביהודה ושומרון. לפי הודעת צה"ל, שישה מהמבוקשים חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

בכפר בלאטה בשומרון נעצרו שני פעילי חמאס, ובעסכר נעצרו שני מבוקשים מבוקשים נוספים. גם בבידו שבבנימין נעצרו שני פעילי חמאס, ובארבעה מוקדים בעציון - ג'ורת א שמעה, דהיישה, אל עיידה וסעיר - נעצרו ארבעה מבוקשים נוספים, שהועברו לחקירת כוחות הביטחון.