כ-7,000 פלסטינים הפגינו בגבול הרצועה; 31 נפצעו

מאות התקהלו לאורך גדר הגבול, יידו אבנים והשליכו מטענים, וצה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה. מארגני ההפגנות: "על אבו מאזן להגיע לרצועה כדי להשתתף בדיון לקראת תוכנית טראמפ"

זמן צפייה: 01:01

כ-7,000 פלסטינים מפגינים היום (שישי) בחמישה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה. כמה מאות מיידים אבנים ומשליכים מטעני חבלה. צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה. משרד הבריאות בעזה מסר כי 31 מפגינים נפצעו במהלך ההפגנות.

הצוות המארגן את ההפגנות ברצועת עזה סיכם את יום ההפגנות וקורא ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, להגיע לבקר ברצועת עזה. בהודעת הסיכום ציינו בעזה כי "על אבו מאזן להגיע לרצועה כדי להשתתף בדיון חירום אסטרטגי ולאומי לקראת הגשת עסקת טראמפ".

ביום שבת האחרון שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל והתפוצצה בשטח הרצועה, כתוצאה משיגור כושל. כך עלה מבדיקת צה"ל בעקבות פיצוץ עז שנשמע במועצה אזורית שער הנגב. התרעת צבע אדום לא הופעלה באזור המועצה.

פלסטינים מפגינים בגבול הרצועה

בשבוע שעבר, בערב ליל הסדר, הפגינו כ-6,000 פלסטינים בגבול רצועת עזה, ומשרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 46 בני אדם נפצעו במהלך העימותים, בהם גם פרמדיקים ועיתונאים. במהלך ההפגנות, בוצע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ישראלים, אך בעקבות הירי כלי טיס וטנק של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של חמאס.

במערכת הביטחון תגבר וכוחות לקראת חג הפסח, בצל המתיחות בדרום וביהודה ושומרון. החל מיום חמישי בחצות שבשבוע שעבר, הטיל צה"ל סגר כללי על השטחים, וסגר את המעברים ברצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי תחילת הסרת הסגר ופתיחת המעברים עתידה להתבצע מחר, לאחר החג השני של פסח, בהתאם להערכת המצב. עוד נמסר מדובר צה"ל, כי במהלך הסגר יותר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון.