בפעם השלישית ברציפות: ההפגנות על גדר הרצועה בוטלו

מאז סבב ההסלמה האחרון בעזה, ריסן ארגון חמאס את הפרות הסדר שמתקיימות בימי שישי. הרשות הלאומית ל"צעדות השיבה" הודיעה כי דחייתן "נעשתה במטרה להגן על חיי בני העם הפלסטיני"

זמן צפייה: 04:41

מתיחות בדרום: הרשות הלאומית לצעדות השיבה, האחראית על ההפגנות המתקיימות על גדר רצועת עזה מדי יום שישי, הודיעה הערב (רביעי) כי ההפגנות לא יתקיימו גם השבוע – בשבוע השלישי ברצף. הרשות מסרה כי "דחיית הצעדות נעשית בשל תחושת האחריות הלאומית המוטלת על כתפיהם ובמטרה להגן על חיי בני העם הפלסטיני". עוד נמסר כי ריסון ההפגנות נעשה במטרה שלא להעניק לישראל הזדמנות להסלים שוב את המצב באזור.

למרות ריסון ההפגנות מצד חמאס, שגרת השקט בדרום לא נשמרת מאז סבב ההסלמה האחרון. בשעות הערב אמש נורו שתי רקטות מצפון הרצועה לעבר עוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה שיגור אחד, ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. התרעת צבע אדום נשמעה בכמה יישובים, בין היתר בשדרות. לא היו נפגעים, למעט תושבת שדרות שנחבלה בגפיה בדרכה למרחב המוגן ואדם נוסף שלקה בחרדה, ולא נגרם נזק. מהעירייה נמסר כי לעת עתה אין שינוי בהנחיות לתושבים.

עוד בחדשות 13:

בתגובה לירי לעבר עוטף עזה: צה"ל תקף ברצועה

בנט: "דין טיל שלא פגע כטיל שפגע, מי שיורה – חוטף"

שתי רקטות נורו לעבר עוטף עזה – אחת מהן יורטה

הפגנות בגבול רצועת עזה
הפגנות בגבול רצועת עזה

בעקבות ירי שתי הרקטות תקף צה"ל הלילה פעמיים מטרות באזור חאן יונס שבדרום רצועת עזה, בהן אתר לייצור נשק ומטרות בצפון הרצועה, בהן תשתית תת קרקעית. מדובר צה"ל נמסר: "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות נגד אזרחי ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות הירי: "אם מישהו בעזה חושב שהוא יכול להרים את הראש אחרי מבצע 'חגורה שחורה' - הוא טועה טעות קשה. נגיב בתקיפות לכל התקפה נגדנו ונמשיך לשמור על ביטחון ישראל בכל החזיתות".

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט בסיור ביטחוני בגזרה הצפונית
יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט בסיור ביטחוני בגזרה הצפונית | צילום: עומר מירון/לע״מ

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס אף הוא לתקיפות צה"ל הלילה ברצועה וכתב: "דין טיל שלא פגע כטיל שפגע, מי שיורה – חוטף". מוקדם יותר, קיים בנט התייעצויות עם מערכת הביטחון, ולאחריהן הנחה לתקוף מטרות של חמאס.

דובר חמאס, פאוזי ברהום, הגיב על תקיפות צה"ל ואמר כי "אם האויב הישראלי חושב שהפצצת המוצבים של חמאס תביא ליצירת משוואה חדשה במאבק בינינו, הוא טועה. לתנועת חמאס ולזרוע הצבאית שלה יש את היכולות להביא לכשלון נוסף של הכיבוש הישראלי במאבק".