אחרי תקרית הרחפן: 3 פלסטינים חדרו לישראל מעזה - ונעצרו

מחקירה ראשונית עולה כי העצורים הם שלושה ילדים וכי נמצאה עליהם סכין. לאחר מכן נעצר חשוד נוסף שנשא סכינים. נתניהו: "כל ניסיון לפגוע באזרחינו או בחיילינו - נענה ויענה בתגובה תקיפה"

זמן צפייה: 01:37

צה"ל עצר היום (שבת) שלושה פלסטינים החשודים שחצו לשטח ישראל בדרום רצועת עזה, והעביר אותם לחקירת כוחות הביטחון. צה"ל עצר את החשודים לאחר שכיתר וסרק את המרחב שאליו חצו. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בשלושה נערים בני 13, וכי נמצאה עליהם סכין. השלושה הספיקו להסתובב במשך כמה דקות עד שנעצרו. כשעה לאחר מכן נעצר פלסטיני נוסף שניסה לחצות לתוך שטח ישראל, עליו נתפסו שני סכינים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה: "חמאס אחראי לכל תוקפנות היוצאת משטח עזה. כל ניסיון לפגוע באזרחינו או בחיילינו - נענה ויענה בתגובה תקיפה".

מוקדם יותר חדר רחפן מדרום הרצועה לעבר שטח ישראל, וככל הנראה הטיל מטען במרחב גדר המערכת ומיד חזר לשטח הרצועה. בתגובה לכך, כלי טיס של צה"ל ירו לעבר חוליית המחבלים. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל, אך נזק קל נגרם לרכב צבאי. בתוך כך, הפלסטינים דיווחו כי לאור המתיחות בדרום, המשלחת הביטחונית המצרית צפויה להגיע לעזה בשבוע הקרוב.

נפילה בשדרות, שריפה פרצה במקום.
נפילה בשדרות, שריפה פרצה במקום. | צילום: צילום: יניב כליף

אמש נורו חמש רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, ונפילה אחת זוהתה בשטח פתוח בשדרות. לא היו נפגעים אך שריפה פרצה במקום וכמה תושבים לקו בחרדה. אזעקת צבע אדום הופעלה בשדרות, ביישוב איבים ובקיבוץ אור הנר שבעוטף עזה. בתגובה לירי, כלי טיס וטנקים של צה"ל תקפו עמדות ומוצב של חמאס בצפון הרצועה.

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר תקף ארבעה יעדים ברצועת עזה, בהם משגרים סמוך לבית חאנון ועמדת חמאס סמוך לבית לאהיה שבצפון הרצועה, וכן מחסן נשק ועמדת חמאס בשכונת שג׳אעיה בעיר עזה שבמזרח הרצועה.

מוקדם יותר אתמול, במהלך ההפגנות השבועיות בגבול הרצועה, דיווח משרד הבריאות בעזה כי שני פלסטינים נהרגו כתוצאה מירי צה"ל, אחד מהם נער בן 17. בתגובה, מסר חמאס: "הפורענות שמפגין הכיבוש הציוני כלפי המפגינים ברצועה היא פשע שהאויב יישא בכל ההשלכות שלו".

הפגנות בסמוך לגבול רצועת עזה
הפגנות בסמוך לגבול רצועת עזה

בעקבות מותם של השניים, ניקולאי מלאדנוב, שליח האו"ם למזרח התיכון, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "שני נערים פלסטינים נהרגו בהפגנות בעזה - מחריד. ישראל מוכרחה לרסן את השימוש בכוח ולהשתמש בכוח קטלני רק כמוצא אחרון ובתגובה לאיום מיידי של מוות או פציעה קשה. על ההפגנות להישאר שקטות, מעגל האלימות חייב להסתיים".