בתגובה לבלוני התבערה: חיל האוויר תקף גם הלילה ברצועת עזה

מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו תשתיות תת-קרקעיות של ארגון חמאס ברצועה. זאת, לאחר שיותר מ-20 שריפות פרצו אתמול כתוצאה מבלונים ששוגרו לשטח ישראל

זמן צפייה: 00:38

מתיחות בדרום: מסוקי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה (שלישי) תשתיות תת-קרקעיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, זאת בתגובה לשיגור בלוני הנפץ והתבערה מהרצועה לשטח ישראל. 

אתמול, כזכור, חרף תקיפות צה"ל בשבוע האחרון, פרצו לפחות 20 שריפות ביישובי העוטף כאשר מרביתן היו קטנות ולא מסכנות. עם זאת, בלון תבערה נחת בגן ילדים שהיה ריק - נזק כבד נגרם למקום.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

שולף סכין – ותוקף את לוחם מג"ב: תיעוד פיגוע הדקירה בירושלים

הארמון הנשיאותי והמסגד הענק: סיור בבירת איחוד האמירויות

"לא רצתה בלונים ליום ההולדת": חיי הילדים בדרום – בצל המתיחות

שריפה מבלון תבערה
שריפה מבלון תבערה | צילום: חדשות 13

במקביל, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי כוח צה"ל ירה לעבר עמדת תצפית של חמאס - לא דווח על נפגעים. כמו כן, מדיווחים פלסטיניים עלה כי המשלחת המצרית יצאה מרצועת עזה, לאחר שנפגשה עם הפלגים הפלסטיניים.

המשלחת של המודיעין המצרי ערכה פגישה ארוכה עם הנהגת חמאס שכללה את יחיא סינוואר מפקד חמאס ברצועה, וסגנו ח'ליל אל-חיה ובכירים נוספים. הפגישה עסקה ביישום הבנות הרגיעה בין ישראל לארגון הטרור. המשלחת המצרית הודיעה לחמאס כי ישראל אינה מוכנה לקבל בלונים, הפרות סדר או הטרדות ליליות.

שריפה מבלון תבערה
שריפה מבלון תבערה | צילום: חדשות 13

חמאס העביר למצרים את "דרישות הפלגים הפלסטינים", שהן: המשך הזרמת הכסף הקטרי, יישום פרויקטים בעזה, סוגית החשמל, החזרת מרחב הדיג וכניסת פועלים לעבודה בישראל. מצרים ביקשה מחמאס לפעול לשקט בגבול עוד לפני תשובת ישראל והגעה להבנות "כמחווה של רצון טוב".