גנץ: "לא נקבל את שיגור הבלונים"; נתניהו: "נגבה מחיר כבד"

שר הביטחון התייחס להמשך הפרחת בלוני התבערה לעבר יישובי העוטף: "אם חמאס לא יפסיק - נגיב בעוצמה". רה"מ התייחס למתיחות בדרום בסיור בבסיס

זמן צפייה: 09:13

שר הביטחון בני גנץ סייר היום (שלישי) בפיקוד העורף והשתתף בדיון בנוגע להתקדמות הקמת מפקדת הקורונה. בסיום הפגישה התייחס ראש הממשלה החליפי להמשך הפרחת בלוני התבערה לעבר יישובי העוטף, והשיב לאיומי חמאס: "אם ארגון הטרור לא יפסיק בשיגור בלוני התבערה - נגיב בעוצמה".

"חמאס מאפשר להמשיך להפריח בלוני תבערה ובלוני נפץ למדינת ישראל, אנחנו לא מוכנים לקבל את זה וסגרנו את מעבר כרם שלום כתוצאה מכך", המשיך גנץ. "טוב יעשו אם יחדלו מלהפר את הביטחון והשקט במדינת ישראל".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

גורמים בחמאס: משגרים בלונים כי ישראל מעכבת פרויקטים ברצועה

איראן: 5 אזרחים נעצרו בגין ריגול עבור ישראל ומדינות נוספות

שבועיים לפני האסון: מנהיגי לבנון הוזהרו מפיצוץ מאגר האמוניום

[brightcove_iframe video_id='news-politics-part-2008111230' autoplay='0' credit='טל עוז, משרד הביטחון' desc='גנץ בפיקוד העורף' kid='1_yt2pqzhs' duration='30'']

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם הוא לסוגייה במהלך סיור בבסיס חיל האוויר בחצור ואמר כי "יהיה מחיר כבד לכל הגרורות של איראן, כולל בעזה, על הפרחת הבלונים". עוד אמר ראש הממשלה כי "חיל האוויר פועל ברדיוס של 360 מעלות נגד האיומים על מדינת ישראל. 95% מהאיומים האלה מקורם באיראן. היא מאיימת עלינו עם נשק גרעיני, עם טילים ועם הגרורות שלה, כולל בעזה".

הבוקר דיווח העיתון אל-אח'באר הלבנוני כי המשך הפרחת בלוני התבערה וירי הטילים אתמול לעבר הים, בוצעו בשל מניעת הכנסת חומרים שניתן לעשות בהם שימוש כפול לרצועת עזה ועיכוב פרויקטים בין-לאומיים על ידי ישראל. במקביל, שתי שריפות פרצו היום ביישובי עוטף עזה, בעקבות שיגור בלוני התבערה.

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-part-2020811131' autoplay='0' credit='' desc='ראש הממשלה בעת ביקורו בבסיס חצור' kid='1_m1n8stm6' duration='78'']

נוסף על כך, מקורות נוספים מסרו לעיתון כי היחידות בשטח האחראיות על ההפגנות הליליות על הגדר והשייכות לוועדה הלאומית לצעדות השיבה – מוכנות לחדש את פעילותן במהלך הימים הקרובים.

על פי הדיווח, מקורות בעזה מסרו כי ירי הטילים נעשה במתכוון ומטרתו הייתה להעביר מסר לישראל, לפיו חמאס מוכן להסלמה ולעימות נגד ישראל. כמו כן, מקורות אחרים בחמאס טענו כי אין משמעות לעמדתו של שר הביטחון בני גנץ, המדברת על קשר בין הקלות על עזה לבין החזרת השבויים, והוסיפו כי הוא מנסה לברוח מהבנות.

שריפה ביישוב בעוטף עזה בעקבות בלון תבערה
שריפה ביישוב בעוטף עזה בעקבות בלון תבערה | צילום: צוות מטעי השקמה

עוד מסרו המקורות כי השיחות לעסקה לחילופי שבויים מופסקות מזה חודשים בגלל הסירוב של ישראל לשלם את המחיר הדרוש לביצועה, אשר כולל גם את שיחרורם מחדש של משוחררי עסקת שליט.