מלב הים: התעשייה האווירית השלימה בהצלחה ניסוי ירי טיל בליסטי

הניסוי המבצעי הכפול במערכת הנשק LORA נעשה במסגרת הדגמת יכולות לאחד מלקוחות החברה. הוא כלל שיגור של שני טילים ארוכי טווח אל עבר נקודת פגיעה מתוכננת מראש - שפגעו בדיוק רב • צפו

זמן צפייה: 03:22

התעשייה האווירית השלימה בהצלחה ניסוי ירי בטיל תקיפה בליסטי מדויק, כך פורסם היום (שלישי). מדובר בניסוי מבצעי כפול במערכת הנשק LORA שהתבצע מלב ים, כחלק מהדגמת יכולות לאחד מלקוחות מערכת הטילים המתקדמת.

הניסוי, שנערך מלב ים, כלל שיגור של שני טילי LORA ארוכי טווח אל עבר נקודת פגיעה מתוכננת מראש בלב ים בשני מתארים. בניסוי המורכב נבחנו והודגמו בהצלחה מגוון יכולות מתקדמות של מערכת הנשק LORA, בטווח קצר, 90 ק"מ, ובטווח ארוך - 400 ק"מ. מערכת הנשק בגרסתה היבשתית הוצבה על גבי ספינה בלב ים כחלק מדרישות הבטיחות בניסויים מסוג זה. הטיל שוגר ממערכת מבצעית הכוללת קרון פיקוד ומשגר יבשתי.

ניסוי ירי במערכת הנשק LORA
ניסוי ירי במערכת הנשק LORA | צילום: התעשייה האווירית

בשני מתארי הניסוי הטיל שוגר למסלולו, ניווט את עצמו אל עבר המטרה ופגע במטרה בדיוק רב. מערכת הנשק והטיל עמדו בהצלחה בכל היעדים שהוצבו להם. לאור מגבלות הקורונה, בוצע הניסוי באמצעות שדה ניסוי נייד וצוות קטן שיישם ניהול ועבודה מרחוק.

המערכת, שפותחה על ידי מפעל מל"מ של התעשייה האווירית, הינה מערכת נשק ימית ויבשתית הכוללת טיל קרקע-קרקע ארוך טווח, משגר ייחודי, מערכת שליטה ובקרה ומערכת יבשתית\ימית תומכת. המערכת נותנת מענה לתקיפה בליסטית במגוון טווחים עם דיוק של כעשרה מטרים.

ניסוי ירי במערכת הנשק LORA
ניסוי ירי במערכת הנשק LORA | צילום: התעשייה האווירית

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות, טילים וחלל, בועז לוי, ציין כי "ניסוי מורכב זה, הוכיח והדגים את יכולותיה המתקדמות של התעשייה האווירית ומערכת הנשק. הניסוי בוצע במתאר מבצעי מלא ובו נבדקו יכולות התמרון, התקיפה ודיוקי המערכת יחד עם פיתוחים ושיפורים טכנולוגיים שבוצעו על ידי הצוות ההנדסי בחברה. היכולת להוציא לפועל ניסוי כה מורכב בימים אלו מהווה עדות נוספת למחויבות התעשייה האווירית ללקוחותיה ברחבי העולם. תוצאות הניסוי המרשימות מוכיחות את בשלות המערכת ויכולותיה המתקדמות ואני מודה לחיל הים, חיל האוויר ומשרד הביטחון על השיתוף פעולה וההירתמות להשלמת ניסוי זה".

ראש הממשלה נתניהו הגיב לניסוי ומסר כי "במקביל למלחמתנו בקורונה אנחנו ממשיכים לשמור על ביטחון ישראל - בהגנה ובהתקפה. כל הכבוד לתעשייה האווירית ומערכת הביטחון. הניסוי המוצלח היום הוא עוד בשורה טובה לאזרחי ישראל ועוד בשורה רעה לאויבי ישראל".