תיעוד: מבלים במועדון בב"ש רצים ותופסים מחסה בזמן האזעקה

ירי שתי הרקטות לעבר בירת הנגב, הפתיע גם את הבליינים במועדון "הפורום", שהפסיקו את הריקודים והשתטחו על הרצפה. לאחר שהסתיימה האזעקה, המבלים המשיכו לרקוד כאילו לא קרה דבר

זמן צפייה: 00:44

האזעקה הלילה (שבת) במהלך ירי הרקטות לעבר באר שבע, תפסה גם את המבלים במועדון בפורום בעיר. מתיעוד של אנשים שנכחו במקום, אנשים רצו לתפוס מחסה והשתטחו על הרצפה. עם סיום האירוע חזרו המבלים לרקוד ולבלות.

כתבות נוספות בנושא >>

רקטות נורו לעבר באר שבע – ויורטו; צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

זמן קצר לפני הירי לב"ש: הנייה ומנהיג הג'יהאד האסלאמי שוחחו

חמאס הודיע: פעיל הארגון נהרג במהלך תקיפת צה"ל בעזה

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20191116-0857' autoplay='0' credit='עומר ויסמן' desc='תיעוד נוסף מרגע האזעקה במועדון הפורום בבאר שבע' kid='1_9qb0h6xs' duration='15'']

כאמור, אזעקה נשמעה הלילה בבאר שבע. זאת, יומיים לאחר ההכרזה על הפסקת אש, שבמהלכם הופר השקט כמה פעמים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל, שיורטו על–ידי לוחמי כיפת ברזל. בתגובה לירי, צה"ל מסר כי תקף באמצעות מטוסי קרב וכלי טיס יעדים של חמאס ברצועת עזה, ביניהם מחנה צבאי המשמש את הכוח הימי ותשתית תת קרקעית. מדובר בפעם הראשונה מאז סבב הלחימה האחרון שבה צה"ל פוגע במטרות של הארגון השולט ברצועה, ולא ביעדים של הג'יהאד האסלאמי.

"ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל", נמסר מצה"ל לאחר התקיפה ברצועה.

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20191116-0907' autoplay='0' credit='צילום גלובל' desc='אזעקה בבאר שבע' kid='1_t51lrll8' duration='17'']

במד"א עדכנו כי תשעה אנשים נזקקו לטיפול רפואי, חמישה מהם נפגעי חרדה וארבעה מהם נחבלו בדרך למרחבים המוגנים. כולם במצב קל. שיגורים אלה לבאר שבע הפרו שקט של כיממה במהלכה ראשי הרשויות בעוטף עזה קיימו הערכת מצב, שבסופה החליטו על חזרה לשגרה באזור.

אמש פורסם בחדשות 13 כי מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה שוחח עם אנשי ביטחון בעוטף עזה, והזהיר אותם כי ייתכן שהירי יימשך - למרות הפסקת האש שהושגה עם הג'יהאד האסלאמי. לדבריו, ישנם פלגים פנימיים בתוך ארגון הטרור המסוכסכים בינם לבין עצמם, וכל אחד מהם מנסה להוביל לפעולה אחרת בעקבות חיסולו של בהאא אבו אל-עטא. היות שכך, הסביר, הירי לעבר ישראל עלול להתחדש - כפי שאכן קרה.