שתי רקטות נורו לעבר עוטף עזה – אחת מהן יורטה

אחד מהשיגורים יורט, ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. אישה נחבלה בגפיים בדרכה למרחב המוגן. גנץ: "טוב יעשה תנניהו אם יתמקד בביטחון תושבי הדרום במקום לארגן הפגנות נגד רשויות אכיפת החוק"

זמן צפייה: 00:53

שתי רקטות נורו הערב (שלישי) מצפון הרצועה לעבר עוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה שיגור אחד, ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. התרעת צבע אדום נשמעה בכמה יישובים, בין היתר בשדרות. לא היו נפגעים, למעט תושבת שדרות שנחבלה בגפיה בדרכה למרחב המוגן ואדם נוסף שלקה בחרדה, ולא נגרם נזק. מהעירייה נמסר כי לעת עתה אין שינוי בהנחיות לתושבים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות הירי: "אם מישהו בעזה חושב שהוא יכול להרים את הראש אחרי מבצע 'חגורה שחורה' - הוא טועה טעות קשה. נגיב בתקיפות לכל התקפה נגדנו ונמשיך לשמור על ביטחון ישראל בכל החזיתות".

לאחר הירי, שאירע בעת בעת ההפגנה בעד ראש הממשלה בתל אביב, תקף יו"ר כחול לבן בני גנץ את נתניהו וכתב כי "במקום לארגן הפגנות בתל אביב נגד רשויות אכיפת החוק, טוב יעשה אם יתמקד בהחזרת הביטחון לתושבי הדרום".

עוד בחדשות 13:

ניצן: מנסים לפגוע באמון בפרקליטות; היועמ"ש: הכפשות מזעזעות

החשד לשחיתות בעירייה בצפון: הבדרן שלום אסייג נחקר באזהרה

בכיר בכחול לבן: "לא נסכים שנתניהו יכהן יותר מעוד 3 חודשים"

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191126-2055' autoplay='0' credit='דיווחים חמים מהשטח' desc='תושבים רצים למקלט' kid='1_oap56ica' duration='27'']

ראש העיר שדרות אלון דוידי מסר בתגובה לירי: "נתניהו, אם לא תורה על מענה חזק ותקיף שיחסל את החוליה ששיגרה את הטילים לכיווננו, תוכיח בחוסר תגובתך שאתה נותן חסינות לחמאס ולג'יהאד".

אתמול שוגרה פצמ"ר לעבר המועצה האזורית אשכול, ונפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. דובר צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לישראל. על פי הערכה במערכת הביטחון, אחד הארגונים הקטנים ברצועה המכונה "סוררים" ביצע את השיגור - ולא חמאס.

הירי אתמול הגיע לאחר שבמשך כשבוע וחצי נשמר השקט בתום סבב ההסלמה האחרון, שהחל בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא. לפני עשרה ימים - יומיים לאחר ההכרזה על הפסקת אש - נשמעה אזעק המבאר שבע, ומדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים לעבר שטח ישראל שיורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל.

יירוט רקטה ע''י מערכת ''כיפת ברזל'' באשדוד
יירוט רקטה ע''י מערכת ''כיפת ברזל'' באשדוד (ארכיון) | צילום: רויטרס

בתגובה לירי, צה"ל מסר כי תקף באמצעות מטוסי קרב וכלי טיס יעדים של חמאס ברצועת עזה, בהם מחנה צבאי המשמש את הכוח הימי ותשתית תת קרקעית. הייתה הו הפעם הראשונה מאז החל מבצע "חגורה שחורה" שבה צה"ל פוגע במטרות של הארגון השולט ברצועה, ולא ביעדים של הג'יהאד האסלאמי.

"ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל", נמסר מצה"ל לאחר התקיפה ברצועה.