בתגובה לירי לעבר ישראל: חיל האוויר תקף 15 יעדי חמאס ברצועה

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו מטרות רבות, בהן אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית. זאת, לאחר שאמש שוגרו שתי רקטות לעבר אשדוד ואשקלון

זמן צפייה: 01:08

דובר צה"ל אישר הלילה (רביעי) כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו 15 יעדי טרור של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה. בין היתר, הותקף אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית. זאת, לאחר שאמש שוגרו שתי רקטות לעבר אשדוד ואשקלון.

במהלך תקיפת צה"ל ברצועה הופעלה אזעקת צבע אדום במושב נתיב העשרה. לאחר בדיקה התגלה כי מדובר בהתראת שווא.

עוד בחדשות 13:

רקטות נורו לאשדוד ואשקלון: רה"מ הורד מהבמה בעת נאום • תיעוד

לאחר הירי לדרום: לילה מתוח ביישובים; המשטרה תגברה כוחות

לאחר הפרסום בחדשות 13: עובדי מרכז החוסן בשדרות יקבלו משכורות

Eei E1yxsaaomri
תיעוד פלסטיני של תקיפה ברצועה

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20190911-0553' autoplay='0' credit='' desc='תיעוד פלסטיני של התקיפה ברצועה' kid='1_ikp37698' duration='26'']

לאחר הירי, צה"ל הנחה על חזרה לשגרה בכל היישובים, אך בעיריית אשקלון הודיעו על פתיחת מקלטים ברחבי העיר. במקביל, במשטרה הודיעו כי הם מעבים את הכוחות בערים ומסרו: "אנו ערוכים מבצעית לכל תרחיש וקשובים למען הציבור". ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון.

על פי מקורות פלסטיניים, המתווכים המצרים הביעו כעס חמאס בעקבות הירי, וצוטטו: "ההתגרויות של גורמים בעזה בתקופת הבחירות עלולות להוביל למלחמה". גורמים מצרים מקהיר שוחחו עם ראשי הארגון ודרשו מהם הבהרות לשיגורים, וחמאס ענו כי הם יבדקו ויתחקרו את שאירע. במקביל, בצה"ל מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי הוא הג'יהאד האלסאמי ולא חמאס.

Whatsapp Image 2019 09 11 At 0
ראש הממשלה בהתייעצות ביטחונית בקריה | צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

כאמור, אתמול בערב נשמעה אזעקת צבע אדום באשדוד ואשקלון לאחר שנורו שתי רקטות מרצועת עזה - ויורטו על ידי כיפת ברזל. זאת בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו היה באירוע פוליטי באשדוד - האירוע הופסק ורה"מ הורד מהבמה על ידי מאבטחי השב"כ. עם זאת, כמה דקות לאחר מכן נתניהו חזר לנאום. הסרטון שבו נראה נתניהו מתפנה מהאולם הוסר מעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה.

ממגן דוד אדום נמסר כי נפגעת חרדה בת 46 פונתה לבית החולים אסותא באשדוד וכי אין דיווחים נוספים על נפגעים. ככל הנראה גם לא נגרם נזק. עיריית אשקלון הורתה לפתוח מקלטים ברחבי העיר. עם זאת, צה"ל הורה ליישובי הדרום לחזור לשגרה. כמו כן, בצה"ל מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי הוא הג'יהאד האסלאמי ולא חמאס.