משרד הביטחון ירכוש את כל הציוד הרפואי הדרוש למאבק בקורונה

השר בנט סיכם עם המועצה לביטחון לאומי כי משרדו יפתח במבצע רכש של ציוד חיוני והבאתו לישראל, לאחר שמשרד הבריאות יעביר את הצרכים שלשמם הוא דרוש

זמן צפייה: 03:54

מגפת הקורונה: שר הביטחון נפתלי בנט הודיע כי משרדו ירכוש את כל הציוד הרפואי הדרוש למאבק בנגיף, ויהיה אחראי על הבאתו לישראל. על פי הסיכום של משרד הביטחון עם המועצה לביטחון לאומי, משרד האוצר ומשרד הבריאות, לפני הרכישה, משרד הבריאות יעביר למשרד הביטחון את הצרכים שלשמם הציוד דרוש.

מוקדם יותר היום נחשף בחדשות 13 כי מדינת ישראל החמיצה בימים האחרונים את האפשרות לרכוש מכונות הנשמה, מסיכות וערכות לבדיקות נגיף הקורונה, לאחר שקבוצה של יזמי הייטק הצליחו בעזרת הקשרים שלהם להשיג את האפשרות לרכוש את הציוד. במשרד הבריאות התמהמהו עם התשובה ואת הציוד המבוקש יקבלו מדינות אחרות.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

המתווה המסתמן לממשלת חירום: תוקם לכמה חודשים ותעסוק רק בנגיף

משרד הבריאות שלח הודעות ל-400 איש שאותרו במגע עם חולי קורונה

עזה נקייה מקורונה – אך איך עשויה להיראות התפרצות ברצועה?

קורונה בירושלים
קורונה בירושלים | צילום: רויטרס

אריק גומונובסקי, אחד ממובילי הקבוצה ויזם בתחום הסייבר, סיפר כי יש מספר מצומצם של מכונות הנשמה בעולם, ומעט חברות שיודעות לייצר ולספק אותן, אך "האמריקנים פשוט רוכשים הכל מהכל". לטענתו, "אנחנו לא במאבק נגד הקורונה - אנחנו במאבק נגד אומות העולם. כולם עטים על מכונות ההנשמה. פנינו לכל מי שרק אפשר".

"אנחנו מדברים עם משרד הבריאות, גוף שרגיל לעבוד בצורה מסוימת. הוא נערך לחירום, אבל בחירום אמיתי כמו שאנחנו נמצאים היום צריך להחליף דיסקט", הסביר גומונובסקי. "לא צריך את המכונה הכי מתאימה, צריך לקנות את מה שיש, כי מה שלא מזמינים היום - מחר לא רלוונטי".

עוד סיפר גומונובסקי כי "אתמול היינו עם 2,500 הצעות ביד וכרגע מדברים שצריך לרכוש 4,000, אבל כל יום שעובר זו מכונה שלא נקבל בשנה הקרובה". לדבריו, עלות מכונת הנשמה נע בין 4,000 ל-20 אלף דולר.