דיווח: 3 הרוגים בעימותים בירושלים

מקורות פלסטיניים מדווחים על לפחות שלושה הרוגים בעימותים עם כוחות צה"ל במזרח ירושלים. העימותים נמשכים במספר מוקדים בירושלים ובשטחי יהודה ושומרון

הרוגים ופצועים בעימותים בין כוחות הביטחון לצעירים פלסטינים: משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על לפחות שלושה הרוגים ולמעלה ממאתיים פצועים במהלך העימותים היום (שישי) בין כוחות צה"ל למפגינים פלסטיניים במזרח ירושלים וברחבי הגדה המערבית. כוחות הביטחון פועלים בכוחות מתוגברים בכל איזורי החיכוך על מנת לשמור על הסדר. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת עד כה אישרה המשטרה את מותם של שניים מהמפגינים בראס אל עמוד ובא-טור. על פי מספר דיווחים הצעיר שנהרג בראס אל עמוד נורה למוות על ידי אזרח ישראלי שהיה במקום, הדיווח נבדק. מאות מפגינים מוסלמים שהגיעו היום סמוך לשער האריות בעיר העתיקה, מחו בדרישה להיכנס לתפילה בהר הבית - זאת על רקע המשבר שפרץ לאחר הפיגוע בהר בשבוע שעבר וההחלטה הישראלית להציב גלאי מתכות בכניסה למתחם הקדוש. המפגינים נתקלו במחסום משטרתי ובעשרות שוטרי מג"ב שחסמו בגופם את המעבר. בתום התפילות המשטרה התמודדה עם מספר הפרות סדר אלימות שהתקיימו בצלאח א דין, ראס אל עמוד, א טור, רוקפלר ובעוטף ירושלים. במהלך הפרות הסדר נפצעו ארבעה שוטרים מאבנים שהושלכו לעברם.
כוחות משטרה גדולים שנפרשו בירושלים הצליחו למעשה לאפשר תפילה שקטה על גבי הר הבית, זאת כשבמקביל, בסמוך לשער האריות, נרשמו דחיפות קלות בין השוטרים למפגינים. באזור נורו גם רימוני הלם נורו בניסיון להרחיק צעירים שהתגרו בשוטרים. מאות צעירים התגודדו במקום ומחו בדרישה להיכנס ולהשתתף בתפילה. הכניסה לשער שכם נסגרה - וגם שם התקבצו מאות מוסלמים שביקשו להיכנס לתפילה.