בזמן שביתת הרעב: ברגותי תועד אוכל בשירותים

3 שבועות לאחר שפתחו האסירים הפלסטינים בשביתת רעב בהובלתו של מנהיג הפת"ח ברגותי, חושפות מצלמות האבטחה בתאו כי המנהיג עצמו מתקשה לעמוד בשביתה

ברגותי אוכל ברגותי אוכל עוגיות בתאו בכלא. התיעוד של ברגותי אוכל בתאו
ברגותי אוכל ברגותי אוכל עוגיות בתאו בכלא. התיעוד של ברגותי אוכל בתאו | צילום: שירות בתי הסוהר

רק לפני יומיים פרסם מנהיג הפת"ח מרואן ברגותי מכתב לאסירים שובתי הרעב על מנת לחזקם. למרות זאת, היום (ראשון) מתפרסם תיעוד מהתא בו מוחזק ברגותי, בו נראה מנהיג שביתת הרעב כשהוא אינו עומד בתנאי השביתה בעצמו. בסרטון נראה ברגותי יושב בתא השירותים בתאו - ואוכל עוגיות וחטיף טורטית. "גם בפעם הזו - יצרו גבר עליו", אמר היום השר לביטחון פנים ארדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

322

ברגותי צולם פעמיים אוכל בסתר, באחת הפעמים אף נראה ברגותי כשהוא אוכל אבקת מלח המסייעת לו בשביתת הרעב ומחזקת את גופו, מה שנמנע משובתים אחרים. בשב"ס לא פרסמו כיצד הגיעו העוגיות והחטיף שאכל לידיו של ברגותי. "שביתת הרעב של המחבלים איננה נוגעת לתנאי הכליאה שלהם, אלא היא נוגעת אך ורק לאינטרסים הפוליטים של מרואן ברגותי, בין אם זה בתוך כותלי הכלא או ברשות הפלסטינית שם ברצונו לחזק את מעמדו הפוליטי לתקופה שאחרי אבו מאזן", אמר השר לביטחון פנים.

[brightcove_iframe video_id='erdan_vtr2_n20170507_v1' autoplay='0' credit='האזינו לדבריו של השר ארדן' desc='' kid='' duration=''']

"בדיוק כפי שהוא עשה באופן ציני ומרושע בעבר כשניצל לרעה פלסטינים ושלח אותם לבצע פיגועים ומעשי רצח, גם כאן בבתי הכלא הוא מנצל באופן ציני את המחבלים, מבקש מהם ומוביל אותם לבצע שביתת רעב שעליהם הם משלמים וישלמו מחיר כבד, בעוד שהוא עצמו לא מוכן להפעיל על עצמו את הנורמות של שביתת רעב", הוסיף ארדן.

ראש אגף האסיר בשב"ס, אלדר אשר ועקנין אמר כי כחלק מהמאבק בשובתים, הוחלט להאריך במידה משמעותית את משך הסנקציות שמוטלות עליהם והם יישארו בתוקף גם כמה חודשים לאחר השביתה. "הוחלט להגדיל את הקנסות שמוטלים על השובתים, בין 500 ליותר מ-1,500 שקלים", אמר. "יותר מ-350 שובתים הועברו לאגפים או לבתי כלא אחרים".

כדי להכיל את שובתי הרעב שיידרשו אישפוז, ובשיתוף פעולה עם הצבא ומשרד הבריאות, נפתחו שלושה מרכזי בריאות בשלושה בתי כלא שייתרו את הצורך לשלוח אותם לבתי חולים. השר ארדן הסביר כי במצב הזה, אין כבר חובה לנייד את האסירים השובתים לבתי חולים כפי שנקבע בהנחיות משרד הבריאות, שכן הטיפול במרכזים עונד על הצורך הזה. השר הוסיף כי רה"מ הטיל על משרד הבריאות לבחון את כל המשמעויות של ההצעה להביא רופאים מחו"ל, שיזינו בכפייה אסירים שובתים שמגיעים למצב של סכנת חיים.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ