הפיגוע בחלמיש: צה"ל פשט על בית המחבל, אחיו נעצר

כוחות צה"ל ושב"כ פשטו על ביתו בכפר כובאר של המחבל, שרצח שלושה בני משפחה אמש. הכוחות ביצעו חיפושים בביתו ועצרו את אחיו לחקירה

כוחות צה"ל ושב"כ פשטו היום (שבת) על ביתו בכפר כובר של המחבל, שרצח שלושה בני משפחה אמש כשחדר לבית ביישוב חלמיש בבנימין. הכוחות ביצעו חיפושים בביתו ועצרו את אחיו לחקירה. הכוחות מכתרים את ביתו והכפר סגור לכניסה וליציאה. שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט ביקרו בזירת הפיגוע וקיבלו עדכון על המתרחש. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בעקבות הפיגוע בחלמיש בו נרצחו שלושה בני משפחה, יצאה חטיבת בנימין למבצע חטיבתי נרחב בכפר כובר, הסמוך ליישוב חלמיש, ממנו יצא המחבל. במסגרת המבצע כוחות צה״ל בחטמ״ר, יחידות מיוחדות והשב״כ כיתרו את הכפר והיציאה ממנו תתאפשר במקרים הומניטריים בלבד. בנוסף הכוחות ביצעו מיפוי הנדסי של בית המחבל לקראת הריסה, סריקות אמל"ח נרחבות.
החיפושים בביתו של המחבל (שיתוף השואגים לימין)
החיפושים בביתו של המחבל (שיתוף השואגים לימין)
מבדיקה ראשונה עולה כי עומר אל-עבד הוא המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני. אל-עבד, צעיר בן 19 תושב הכפר כובר הסמוך לרמאללה, פרסם מכתב בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מפרט את הסיבות שהובילו אותו לבצע את הפיגוע.
אחיו של המחבל נעצר בפשיטה (שיתוף השואגים לימין)
אחיו של המחבל נעצר בפשיטה (שיתוף השואגים לימין)
"אין חיים אחרי מה שרואים שקורה באל אקצא" אל-עבד היה פעיל בתקופה האחרונה בתא הסטודנטים של חמאס באוניברסיטת "אל קודס" הפלסטינית. הוא נעצר על ידי הביטחון המסכל הפלסטיני מספר פעמים כשבפעם האחרונה הוחזק במעצר במשך 10 ימים, במהלכם עבר עינויים קשים לטענתו. בעמוד הפייסבוק שלו ניתן למצוא אזכורים רבים לארגון החמאס, כמו גם למסגד אל אקצא.
החיפושים בביתו של המחבל (שיתוף השואגים לימין)
החיפושים בביתו של המחבל (שיתוף השואגים לימין)
כשעתיים לפני שיצא לביצוע הפיגוע הרצחני פרסם אל עבד פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא קורא לצעירים להמשיך ולבצע פיגועים. "אני בן 20 ויש לי הרבה חלומות ואני מאמין יתגשמו", כתב המחבל. "אני אוהב את החיים ואוהב לשמח אחרים, אבל אין חיים אחרי מה שרואים במסגד אל אקצא ורצח הנשים והצעירים". "יש לי רק סכין, איפה שאר הצעירים שיש להם נשק?", המשיך המחבל ורמז על כוונותיו. "אני מבקש ממשפחתי שיסלחו לי. אני יודע שלא אחזור, אני בדרך לגן עדן. תכניסו אותי לקבל של יאסר ערפאת והסרט של גדודי אלקסאם".