אז, ובשל הדוקרנים שהוצבו בשער, ניזוקו הגלגלים של הרכב. בעקבות כך, יצא החשוד מהמכונית והחל להימלט באופן רגלי. בשלב זה, הוחשך הבסיס וכל החיילים הונחו להישאר בתוך החדרים. במשך מספר שעות התנהל מרדף וחיל האוויר הקפיץ מסוקים כדי לאתרו בבסיס המשתרע על פני קילומטרים רבים.
מאיץ – וחודר לבסיס הרגיש של חיל האוויר: תיעוד הפריצה לנבטים
בתיעוד ממצלמת הרכב הגנוב, ניתן לראות כיצד הוא דוהר אל תוך הבסיס שבנגב, כשמשמאלו נראים מטוסים חונים ומאחוריו רכב משטרתי. עורך דינו: "בבסיס לא היה שילוט בשפה שהוא מבין"
בתיעוד שהגיע היום (חמישי) לידי חדשות 13 נראה כיצד תושב הפזורה הבדואית חודר לבסיס חיל האוויר נבטים שבדרום הארץ עם רכבו הגנוב, תוך כדי שהוא נמלט מהמשטרה. עוד נראה בתיעוד כיצד החשוד נוהג נגד כיוון התנועה ואף מתנגש בפס האטה.
בתיעוד נוסף ממצלמת האבטחה של הבסיס, נראה הרכב הגנוב נכנס במהירות דרך אחד השערים שנפתחו עבור רכב אחר, כאשר רכב משטרתי רודף אחריו.
[brightcove_iframe video_id='news-domestic-articles-part-2103111522' autoplay='0' credit='' desc='רגע החדירה של הרכב הגנוב לבסיס נבטים' poster='' kid='1_rkv420oh' duration='8']
כתבות נוספות בחדשות 13 >>
נתניהו ביטל את ביקורו באמירויות: "ירדן התעכבה באישור הטיסה"
גנץ האריך את מינוי ממלא מקום פרקליט המדינה איסמן ב-4 חודשים
ועדת הרווחה בכנסת אישרה את תוכנית המענקים למובטלים ותיקים
סנגורו של החשוד עו"ד שמעון תורג'מן אמר: "לא היה לו שום מושג שהוא נכנס לבסיס צבאי - אין שם שום שילוט בשפה שהוא יכול להבין". עוד הוסיף לומר: "לא צריך להפיל על הכתפיים הצרות שלו את כל התקלות שקרו באירוע הזה. אני מקווה שמי שצריך להסיק מסקנות יסיק אותן. הוא ייתן את הדין רק על הדברים הלא טובים שהוא עשה".
[brightcove_iframe video_id='news-domestic-articles-part-2103111525' autoplay='0' credit='' desc='עו"ד שמעון תורג′מן סנגורו של החשוד ' poster='' kid='1_c7520ao3' duration='23']
כזכור, לפני כחודש התקבל דיווח במשטרה על רכב שנגנב מדימונה. השוטרים איתרו את הרכב הגנוב ליד בסיס נבטים, וכשהגיעו למקום - הגנב הבחין בהם ופתח במנוסה. הוא ניסה להיכנס לתוך הבסיס, כאמור, דרך שער שנפתח עבור רכב שבדיוק יצא מהמקום.