"פחד יום-יומי": באמצע אירוע של בני עקיבא - רקטות על שדרות

התרעת צבע אדום הופעלה במהלך חודש "ארגון" של תנועת הנוער, האירוע הופסק והילדים חזרו לבתיהם. תושבת העיר, שתיעדה את המקרה: "דורשים פיצוי מהמדינה, הם הלכו מאוכזבים ועצובים" • תיעוד

זמן צפייה: 01:08

במהלך חודש "ארגון" של בני עקיבא באולם ספורט בשדרות, הופעלה הערב (שבת) אזעקת צבע אדום. האירוע הופסק והילדים חזרו לבתיהם. מיטל אדרי תושבת שדרות שתיעדה את הרגעים העצובים סיפרה: "עשרים שנה אנחנו חיים בפחד יום-יומי שעה-שעה. אנחנו מאמינים לראש הממשלה, אך נמאס לנו מהחיים האלה, אנחנו רוצים ביטחון. אנחנו האנשים השקופים, דורשים פיצוי מהמדינה על מה שנעשה לילדים שלנו, הם הלכו מאוכזבים ועצובים. זה לא הגיוני מה שקורה".

פורום ראשי רשויות העוטף ושדרות הגיבו לירי מרצועת עזה: "הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. אנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה".

לכתבות נוספות בנושא:

ברקע מאמצעי ההסדרה – ירי לדרום: רקטות שוגרו לעבר ישראל

בצל המגעים להסדרה: שליח האו"ם סייר בעוטף עם מפקד האוגדה

המחאות על הגדר התחדשו: אלפי פלסטינים הפגינו בגבול הרצועה

צבע אדום, במהלך אירוע של בני עקיבא בשדרות
צבע אדום, במהלך אירוע של בני עקיבא בשדרות | צילום: חדשות 13

כאמור, התרעת צבע אדום הופעלה הערב בשדרות וביישובי עוטף עזה, לאחר למעלה משבוע של שקט באזור. שלוש רקטות נורו לעבר שטח ישראל, שתיים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ואחת נפלה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים. הירי מגיע ברקע מאמצי ההסדרה וחידוש המחאות על גדר המערכת, לאחר שלא התקיימו מזה כשלושה שבועות.

מוקדם יותר היום, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הביע את אי שביעות רצונו וניסה לטרפד את שיחות ההסדרה שמתקיימות בלעדיו. אבו מאזן הצהיר בפני המצרים כי הוא אינו מרוצה מהעובדה שנערכו בלעדיו פגישות בהן דובר על הסדרה עם ישראל ופרויקטים כלכליים ברצועת עזה, ללא אישורו. ברקע זה, יצא אבו מאזן לשארם א שייח על מנת לשוחח עם נשיא מצרים, עבד אל פתח א-סיסי. זאת, ברקע פגישת בכירי חמאס והג'יהאד האסלאמי, אסמאעיל הנייה וזיאד נחאלה, שנמצאים בקהיר מיום שני.

כאמור, כ-4,500 פלסטינים הפגינו אתמול בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה, לראשונה מזה שלושה שבועות. באופן חריג, רבים מתוכם היו ילדים. אחדים מהם השליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל, שהשתמשו בתורם באמצעים לפיזור הפגנות. משרד הבריאות בעזה דיווח כי 27 מפגינים נפצעו, מתוכם ארבעה מירי חי. הרשות הלאומית לצעדות השיבה ושבירת המצור ברצועת עזה הודיעה בתום ההפגנות על המשך פעילותן בשבוע הבא. כזכור, ההפגנות חודשו אחרי שלושה שבועות שבהם חמאס חדל מלקיים אותן.

לפני כשבוע אזעקה נשמעה באשקלון, בעקבות ירי שאינו רקטי משטח עזה לעבר ישראל. דובר צה"ל אישר כי מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש, לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות - ובהיעדר צורך לא בוצע יירוט בפועל. בתגובה לירי, צה"ל תקף יעדי חמאס בצפון רצועת עזה, בהם מתחם צבאי.