בנט: "אם נידרש להפעיל את עוצמתנו - נהיה קטלניים יותר"

בדברים שנשא בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1, איים רה"מ כי במקרה של לחימה - "צה"ל לא יהסס לממש תמרון קרקעי מסיבי ונמרץ"; הרמטכ"ל: "כל פעילות אויב התקפית - תיענה בתגובה משמעותית"

צילום: דובר צה"ל
זמן צפייה: 01:48

ראש הממשלה נפתלי בנט נאם הערב (חמישי) בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1, ואיים כי במקרה של לחימה - צה"ל לא יהסס להפעיל את עוצמתו הקטלנית. "בעוד כשבועיים ימלאו 15 שנים לפרוץ מלחמת לבנון השנייה", אמר בנט. "הייתי שם, כמפקד כוח חי"ר במילואים, בעומק השטח. ראיתי איך נראית מערכה כאשר המוכנות אליה לוקה בחסר, והיעדים לוטים בערפל".

"צה"ל נמצא היום במקום אחר לגמרי", הבהיר ראש הממשלה, והוסיף כי "לוחמינו נחושים יותר, מקצועיים יותר, מצוידים יותר. אם וכאשר נידרש להפעיל את עוצמתנו - נהיה גם קטלניים יותר. אם יעדי המערכה יחייבו תמרון, לא נהסס לממשו - והוא יהיה מסיבי ונמרץ".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

אחרי שבועיים של שקט: 4 שריפות ביישובי העוטף מבלוני תבערה

"לוחם, גיבור, צנוע": פוליטיקאים ואנשי צבא סופדים לאל"ם אסמן

אם ובנה התינוק נעלמו – המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתורם

בשלב זה, פנה לקצינים ולקצינות החדשים, ואמר כי הם אלה שיבטיחו כי "ידו של צה"ל תהא על העליונה גם במבחנו הבא. ואז, נישא עיניים אליכם, קציני היבשה. אתם אלו שתובילו את התמרון. מסירותכם, נכונותכם, ועוז רוחכם – יובילו לניצחון".

אחריו, היה זה הרמטכ"ל אביב כוכבי שנשא דברים, והתייחס גם כן לאיומים התמידיים על ישראל. "ידע כל מי שמנסה לפגוע במדינה - כל פעילות אויב התקפית, מקרוב או מרחוק, תיענה בתגובה משמעותית, גלויה או חסויה. כך נהגנו בעבר, וכך ננהג בעתיד".

ראש הממשלה נפתלי בנט בטקס סיום קורס קצינים בבה''ד 1
ראש הממשלה נפתלי בנט בטקס סיום קורס קצינים בבה''ד 1 | צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ

ראש הממשלה נפתלי בנט בטקס סיום קורס קצינים בבה''ד 1
ראש הממשלה נפתלי בנט בטקס סיום קורס קצינים בבה''ד 1 | צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ

אביב כוכבי בטקס בבה''ד 1
אביב כוכבי בטקס בבה''ד 1 | צילום: דובר צה''ל

בה''ד 1, קצינים
טקס סיום קורס קצינים קרביים בבה''ד 1 | צילום: דובר צה''ל