בפעם השלישית בתוך יממה: בלוני נפץ אותרו בעוטף עזה

צרור בלונים מחובר למטען חבלה נמצא במועצה האזורית שדות נגב. חומר הנפץ התפוצץ כשקב"ט עמד בסמוך אליו, אך לא פגע בו. זאת לאחר שמוקדם יותר דווח שהפלגים הפלסטינים בעזה החליטו לשוב להסלמה

זמן צפייה: 02:51

צרור בלונים מחובר למטען נפץ אותר היום (חמישי) בשטח חקלאי במועצה האזורית שדות נגב. חומר הנפץ התפוצץ סמוך לקב"ט שהגיע למקום, אך לא גרם לו לפגיעה גופנית. זאת הפעם השלישית ביממה האחרונה שבה אותרו בלוני נפץ בעוטף עזה, לאחר שאתמול אותרו בשדרות בלונים שאליהם חובר מטען.

ברקע ירי הרקטות לישראל אתמול דיווח עיתון "אל-אחבאר" הרואה אור בלבנון כי הפלגים הפלסטיניים ברצועה החליטו לשוב להסלמה. זאת, לטענת הגורם שמסר את הדיווח, מאחר שישראל מתמהמהת ביישום הבנות הרגיעה שעליהן הוחלט עם המתווך המצרי.

עוד בחדשות 13:

דיווח: הפלגים הפלסטיניים בעזה החליטו לשוב להסלמה עם ישראל

4 רקטות נורו לעבר עוטף עזה – שתיים יורטו ע"י כיפת ברזל

בתגובה לירי הרקטות: צה"ל תקף יעדי חמאס בצפון הרצועה

צרור בלונים מחובר לחפץ חשוד אותר בשטח חקלאי במונצה האזורית אשכול
צרור בלונים מחובר לחפץ חשוד אותר בשטח חקלאי במונצה האזורית אשכול | צילום: בטחון שדה

לפי הדיווח, משלחת ביטחונית מצרית הייתה אמורה להגיע לרצועת עזה בסוף השבוע שעבר - אך בואה נדחה. המשלחת המצרית הייתה אמורה לדון עם חמאס על מחירי הסחורות הנכנסות לרצועה ממצרים. הגורם הוסיף כי ישנה מתיחות בין חמאס למצרים, על רקע הביקורים של משלחות הפלגים הפלסטיניים באיראן, שבו השתתפו בין היתר אסמאעיל הנייה וזיאד אל-נחאלה.

Rockets Are Fired From Gaza Towards Israel, In Gaza
רקטות שנורו מרצועת עזה לישראל | צילום: רויטרס

אתמול, כאמור, נורו ארבע רקטות לעבר ישראל - לאחר שלושה שבועות שבהם לא נורתה אף רקטה מעזה. שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נחתו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים בגוף, אך היו נפגעים בנפש. לא נגרם נזק לרכוש.

בתגובה לירי, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר אמש כמה יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי.