ניסיון פיגוע דקירה בירושלים: החשוד נתפס - אין נפגעים

תושב מזרח ירושלים הגיע לתחנת משטרת שלם בבירה ושלף סכין בעמדת הבידוק, כשלפי החשד ניסה לדקור את שוטרי המג"ב במקום. כוחות הביטחון הוציאו את החפץ החד מידי המפגע והשתלטו עליו

זמן צפייה: 00:32

ניסיון פיגוע דקירה בירושלים: תושב מזרח ירושלים הגיע לכניסה של תחנת משטרת שלם, ושלף סכין בעמדת הבידוק. על פי החשד, מטרתו הייתה לפגוע בלוחמי מג"ב שהיו במקוםבמקום. כוחות הביטחון הוציאו מידיו של המפגע את הסכין והשתלטו עליו. לא היו נפגעים באירוע.

בחודש שעבר ניסה פלסטיני בן 19 לבצע פיגוע דקירה בעמדת בידוק סמוך למערת המכפלה שבחברון. לא היו נפגעים באירוע והמחבל נעצר. מחקירה ראשונית עולה כי הצעיר ניסה לדקור לוחם מג"ב שהיה במקום, אך חבריו של האחרון הצליחו להשתלט על המחבל. בתיעוד מצלמת האבטחה ניתן לראות את המחבל נסתער עם הסכין על הלוחם, ואת ההשתלטות עליו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מניין הנשאים עלה ל-58: אלה המקומות שבהם ביקרו החולים החדשים

אישום נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית: "חדרה למערכות מחשוב"

"שרפו לי את כל הגוף": לילה עם מתנגדי המשטר שברחו מאיראן

משטרת ישראל בביתה של האם בכפר עילוט שעל פי החשד פצעה את בנה
משטרת ישראל בביתה של האם בכפר עילוט שעל פי החשד פצעה את בנה | צילום: דוברות המשטרה

סמ"ר שאדי חיר, השוטר שנאבק במחבל, סיפר: "היום במהלך משמרת מבצעית בחסם 6, אחת הכניסות של מערת המכפלה, מגיע אליי חשוד לעמדת בידוק. אני מבצע עליו בידוק ראשוני והוא נמצא תקין, אבל אחרי זה הוא עדיין רועד ומעלה לי את רמת החשד, אז אני מחליט לקחת אותו ולעשות לו בידוק יותר קפדני. במהלך הליווי שלי לחדר בידוק, אותו חשוד שולף סכין ומנסה לדקור אותי, פעם ראשונה הוא לא הצליח, ובפעם השנייה נשברת לו הסכין. השתמשתי בכוח, אזקתי אותו, וככה סיכלנו פיגוע בכניסה למערת המכפלה".

יום לפני כן עצרו לוחמי מג"ב חשוד פלסטיני שסירב לבידוק ביטחוני ואף תקף את אחד הלוחמים באחת מעמדות הבידוק הסמוכות למערת המכפלה בחברון. בחיפוש בתיקו אותרה סכין ומתחקור החשוד עלה כי התכוון לבצע פיגוע.