החיילים רותקו בשל אחסון נקניק לצד גבינה: "הרוב החילוני נרמס"

הרשת סערה בעקבות פוסט שפרסם רון שניידר, שסיפר כי נענש לאחר שאחסן בשר במקרר חלבי בחדרו. הפורום החילוני: "הטרור שנעשה בבסיסים עם המקררים – זאת עליית מדרגה"

זמן צפייה: 02:38

במהלך סוף השבוע האחרון געשה הרשת, בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק רון שניידר, חייל בחיל השריון. "אנחנו שלושה שריונרים שמשרתים אי שם בדרום הרחוק, וקיבלנו שבת בגלל שהיה לנו במקרר נקניק ליד הגבינה", נכתב בפוסט. "אותנו לא יצליחו לשבור".

בעקבות הפוסט, כאמור, נוצרה סערה ברשת. אביו של אחד החיילם המצולמים בפוסט, יואב שליש, כתב בתגובה: "המקרר נמצא בחדר של החיילים החילונים והנקניק היה סגור. אין ספק שאין הכפייה הדתית מקרבת ומאחדת. פלא שהקיטוב בעם הולךוגדל. פלא שאנחנו הרוב החילוני נרמסים על ידי המאפיה – המיעוט הדתי המאורגן".

"היה מקרר חלבי בחדר שלהם", הסביר שליש בשיחה עם חדשות 13. "הם שמו נקניק סגור באריזה, ועל זה ריתקו אותם שבת. אלה לא חבר'ה שהם בטירונות – הם כבר שנתיים בצבא".

בארגון הפורום החילוני סיפרו שהם מקבלים לאחרונה מידע רב מחיילים ומהורים על החמרת כללי הכשרות בבסיסי צה"ל - מחיפוש בתיקים אישיים ועד אספקת מזון בעייתית בעת שהמטבחים עוברים הכשרה בחגים. "הטרור שנעשה בבסיסים עם המקררים – זאת עליית מדרגה", אמרה דיתי דגני-פלג, מנכ"לית הפורום החילוני. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען, החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת".