200 ק"ג חומר נפץ לטווח קצר: הרקטה החדשה של חמאס

ארגון הטרור הוסיף לארסנל הנשק שלו רקטה חדשה לטווח קצר שמכילה בין 160 ל-200 ק"ג חומר נפץ. המטרה: לפגוע ביישובים סמוכי הגדר ובכוחות צה"ל

ארכיון

חמאס מכין את עצמו למערכה הבאה מול ישראל ביתר שאת ומחדש את ארסנל הנשק שלו: הערב (שלישי) נחשף כי ארגון הטרור מתהדר ברקטות חדשות וקצרות טווח, אך בעלות נפח גדול במיוחד של חומר נפץ שעלול לגרום נזק רב לשטח שבו יתפוצצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחמאס, כך מתברר, מפיקים לקחים מהמבצעים הקודמים ומכוונים את היכולות שלהם דווקא ליישובים סמוכי הגדר וליחידות הצבא שיתאספו בשעת הצורך סמוך לרצועת עזה - טרם כניסתם אל הרצועה. הרקטה החדשה מכילה בין 160 ל-200 קילוגרם של חומר נפץ - מה שעלול להוות אתגר למערכת כיפת ברזל, שערוכה ליירט רקטות שנורות לטווחים ארוכים יותר.

חוסל. מאזן פוקהא
חוסל. מאזן פוקהא

אתמול נשא ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נאום לאחר חיסולו של בכיר חמאס מאזן פוקהא בסוף השבוע האחרון מחוץ לביתו שברצועה על-ידי גורמים שזהותם לא ידועה. לפי הדיווחים, הבכיר נורה למוות באמצעות אקדח משתיק קול ומטווח קצר, בשכונת תל אל-הווא שבדרום מערב העיר עזה. "ישראל החליטה לשנות את כללי המשחק? אנחנו מקבלים את האתגר", אמר משעל.

"היד הבוגדנית של הציונים התנקשה במאזן אל-פוקהא", אמר משעל. "אם האויב שינה את כללי המשחק ואת כללי הסכסוך - הנהגת התנועה, על מרכיביה הצבאיים ,הפוליטיים - תקבל על עצמה את האתגר".

הלווית מאזן פוקהא בעזה
הלווית מאזן פוקהא בעזה

בהודעה הרשמית בשבוע שעבר לא נמסרו נסיבות החיסול, אך דוברי חמאס ברצועת עזה כבר האשימו "סוכנים ישראלים" בכך שעמדו מאחורי הפעולה. הזרוע הצבאית של חמאס בעזה פרסמה הודעה מפורטת בעניין החיסול, שבה איום מפורש על ישראל. "החיסול של מאזן פוקהא תוכנן ובוצע על ידי ישראל", נכתב בהודעה. "אנחנו נשבור את המשוואה שהאויב רוצה להציב נגד גיבורי ההתנגדות בעזה, ונגרום לאויב להתחרט על היום שבו חשב להתחיל להשתמש במשוואה הזו. האויב ישלם את מחיר הפשע הזה ויהיה זה גמול בהתאם לגודל החיסול של השהיד. מי שמשחק באש יישרף ממנה".

מאיים. חאלד משעל
מאיים. חאלד משעל | צילום: רויטרס

מקורות בחמאס אמרו לעיתונאים ברצועה כי פוקהא נורה לאחר שהחנה את רכבו בחנייה הפרטית של ביתו באזור תל אלהוא. נורו לעברו ארבעה כדורים מטווח קצר, כך עלה מהחקירה, והוא נהרג במקום. בחמאס חושדים שהסמיכות לאזור החוף אפשרה למתנקשים לבצע ולהימלט בתוך זמן קצר, דרך הים. מאוחר יותר טען התובע הכללי של עזה, איסמעיל ג'בר כי "אנו סבורים שהמוסד הישראלי עומד מאחורי החיסול, כיוון שזה היה חיסול מתוכנן בקפידה".