בן ה-16 שרקטה נפלה בחניית ביתו: "למרות הכול - לא רוצה לעזוב"

עמית בוטנר, שהיה לבד בבית בזמן הנפילה, סיפר בריאיון ל"שש" - אמנון לוי על רגעי החרדה ועל ההתמודדות עם המצב הביטחוני יחד עם מחלת הסוכרת. "ראיתי חור גדול ברצפה, בבית היו הרבה רסיסים"

זמן צפייה: 05:08

המתיחות בדרום: עמית בוטנר בן ה-16, שרקטה נפלה היום (רביעי) בחניית ביתו שבמועצה האזורית חוף אשקלון בזמן שהיה בו לבדו, התייחס לרגעי הפחד ולתחושות. בריאיון ל"שש" - אמנון לוי סיפר כי "הייתי בחדר, היה 'צבע אדום', רצתי לממ"ד ופתאום שמעתי בום ממש חזק כמו שלא שמעתי בחיים. ירד לי הסוכר כי יש לי סוכרת נעורים, ולא רציתי לצאת מהממ"ד כי שמעתי את זה ממש חזק".

"אחרי זה כשיצאתי, הלכתי החוצה וראיתי מלא משטרות ומכוניות של הצבא. ראיתי חור גדול ברצפה מהרקטה ובבית היו הרבה מאוד רסיסים, שניפצו את כל הזכוכית בחלון", המשיך. "קצת פחדתי אבל לא יותר מדי. הייתי לבד בבית כי לא כל כך הרגשתי טוב בבוקר ולכן לא הלכתי לבית הספר".

בוטנר סיפר על מחלת הסוכרת שבה הוא חולה, ועל ההתמודדות עמה תוך כדי המצב. "הסוכרת התחילה לי לפני שנתיים, היו המון רקטות באותה תקופה ויכול להיות שזה בגלל לחץ. בהתחלה חשבו שזו דלקת גרון ושלחו אותי הביתה - וכמה ימים אחרי הייתי בטיפול נמרץ בבית החולים ברזילי. מאז אני מתמודד גם איתה וגם עם המצב הביטחוני".

עוד בחדשות 13:

שלוש רקטות נורו משטח הרצועה לישראל – צה"ל תקף ברצועה

רקטות נורו לאשדוד ואשקלון: רה"מ הורד מהבמה בעת נאום • תיעוד

לאחר הירי לדרום: לילה מתוח ביישובים; המשטרה תגברה כוחות

עמית בוטנר
עמית בוטנר | צילום: החדשות 13

בן ה-16 אף אמר כי "שאלתי את ההורים שלי כמה פעמים מה יקרה, אם נעזוב מתישהו ולמה זה קורה? אבל למרות הכול לא הייתי רוצה לעזוב. הייתי רוצה להגיד לממשלה שחמאס והג'יהאד האסלאמי צריכים ללמוד פעם אחת לא להתעסק עם ישראל, ושהם צריכים לחטוף מכה קשה כדי שיהיה פה שקט".

כזכור, שלוש רקטות נורו היום מרצועת עזה לעבר לישראל – רקטה פגעה בחניית בית ביישוב בחוף אשקלון וגרמה לנזק קל למבנה ונפילה אותרה בחממה בקיבוץ במועצה האזורית. לא היו נפגעים, ונכון לשעה זו אין הנחיות מיוחדות לתושבים. בעקבות הירי, תקפו טנקים של צה"ל שתי עמדות חמאס בצפון רצועת עזה. על פי דיווחים בכלי התקשורת ברצועה, ארבעה בני אדם נפצעו בתקיפה.

פגיעת הרסיס בבית בעוטף עזה
פגיעת הרסיס בבית בעוטף עזה | צילום: עמית בוטנר

בתוך כך, על פי דיווחים בתקשורת בעזה, חצו ארבעה פלסטינים את גדר הגבול באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. המחבלים הצליחו להרוס חלק מהגדר, לקחו ציוד מתוך עמדת צלפים של צה"ל - ונסוגו לאחר שכוח של צה"ל ירה לעברם. לפי הדיווח, לא היו נפגעים באירוע.

הלילה, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר 15 יעדי טרור של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה. בין היתר, הותקף אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית. זאת, לאחר שאמש שוגרו שתי רקטות לעבר אשדוד ואשקלון. במהלך תקיפת צה"ל ברצועה הופעלה אזעקת צבע אדום במושב נתיב העשרה, ולאחר בדיקה התגלה כי מדובר בהתראת שווא.

הרקטה שנפלה בתניב
הרקטה שנפלה בתניב | צילום: דניאל חג'בי, חדשות 13

לאחר הירי, צה"ל הנחה על חזרה לשגרה בכל היישובים, אך בעיריית אשקלון הודיעו על פתיחת מקלטים ברחבי העיר. במקביל, במשטרה הודיעו כי הם מעבים את הכוחות בערים ומסרו כי "אנו ערוכים מבצעית לכל תרחיש וקשובים למען הציבור". ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון.

על פי מקורות פלסטיניים, המתווכים המצרים הביעו כעס חמאס בעקבות הירי, וצוטטו אומרים: "ההתגרויות של גורמים בעזה בתקופת הבחירות עלולות להוביל למלחמה". גורמים מצרים מקהיר שוחחו עם ראשי הארגון ודרשו מהם הבהרות לשיגורים, ובחמאס ענו כי הם יבדקו ויתחקרו את שאירע. במקביל, בצה"ל מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי הוא הג'יהאד האלסאמי ולא חמאס.

רקטה נחתה בחממה במועצה האזורית חוף אשקלון
רקטה נחתה בחממה במועצה האזורית חוף אשקלון | צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון

כאמור, אתמול בערב נשמעה אזעקת צבע אדום באשדוד ואשקלון לאחר שנורו שתי רקטות מרצועת עזה - ויורטו על ידי כיפת ברזל. זאת, בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו היה באירוע פוליטי באשדוד. האירוע הופסק ונתניהו הורד מהבמה על ידי מאבטחי שב"כ, אך כמה דקות לאחר מכן חזר לנאום. הסרטון שבו נראה נתניהו מתפנה מהאולם הוסר מעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה.