צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה; צבע אדום נשמע שוב בעוטף

כלי טיס תקפו יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. במהלך התקיפה, נשמעה התרעה בשדרות, אך מירי שאינו רקטי. משרד הבריאות בעזה: צעיר נהרג ושניים נפצעו. זאת, לאחר שנורו עשר רקטות לעבר הדרום

זמן צפייה: 05:47

חיל האוויר תקף הלילה (שבת) מטרות טרור של חמאס בצפון, מרכז ודרום רצועת עזה. זאת, בתגובה למטח הרקטות שנורה לעבר שדרות במהלך הערב. במהלך התקיפה, אזעקת צבע אדום נשמעה בעיר שדרות וביישוב איבים. דובר צה"ל מסר כי נורה ירי שאינו רקטי משטח הרצועה לעבר ישראל. משרד הבריאות בעזה הודיע כי צעיר בן 27 נהרג ושניים נוספים נפצעו באחת התקיפות.

דובר צה"ל פירט כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו מגוון רחב של יעדי טרור, בהם מתחם צבאי של הכוח הימי של הארגון, מתחם צבאי של מערך ההגנה האווירית של הארגון, מתחם צבאי המכיל סימולטור לירי נגד טילים, מתחמי אימונים, אתר לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי המשמש כמחסן אמצעי לחימה ותשתיות תת-קרקע של חמאס.

[brightcove_iframe video_id='news-politics-security-20191102-0506' autoplay='0' credit='' desc='תקיפות צה"ל ברצועת עזה' kid='1_3b1v5f4z' duration='76'']

מתחם טרור שצה''ל תקף בדיר אל-בלח | צילום: דו''צ

לכתבות נוספות בנושא:

מטחים בדרום: עשרה שיגורים זוהו מהרצועה; בית בשדרות נפגע

לאחר ירי הרקטה: כ-6,500 פלסטינים הפגינו בגבול רצועת עזה

בעקבות מטחי הרקטות: 600 חניכי צופים פונו מטיול בפארק הבשור

דובר צה"ל אישר מוקדם יותר כי במהלך הערב נורו עשר רקטות בשלושה מטחים שונים ושמונה מהן יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל. בית בשדרות ספג פגיעה ישירה, בני הבית הספיקו להכנס למרחב המוגן ולא נפגעו.

חמישה בני אדם הוגדרו נפגעי חרדה והם מטופלים על ידי מד"א, עוד שלושה נפצעו לאחר שנפלו כשרצו למרחב מוגן, ביניהם פצועה קל בת 65, שפונתה לבית החולים ברזילי באשקלון.

כיפת ברזל מיירטת רקטה מרצועת עזה בשמי הדרום | צילום: רויטרס

בעקבות ירי הרקטות, 600 חניכי צופים בכיתות ו' משבט "בן יהודה" מאזור השרון פונו מפארק הבשור, שם הם היו בטיול פתיחת שנה. הטיול הופסק לבסוף, בין היתר, בשל לחץ מצד הורי החניכים.

פרמדיק מד"א, אלכס קוסינוב, סיפר כי כשהצוות הגיע לבית שנפגע הייתה "המולה רבה. סמוך לבית היו מספר מכוניות עם שמשות מנופצות. דיירי הבית שנפגע, זוג בשנות ה-40 וילדיהם היו במבנה סמוך. הם סיפרו לנו שמיד עם הישמע האזעקה הם נכנסו למרחב מוגן ויצאו כעבור מספר דקות. הם לא נפגעו ולא נזקקו לטיפול רפואי".

מתחם צבאי המשמש את הכוח הימי של חמאס ברצועה, שהותקף ע''י צה''ל | צילום: דו''צ
Whatsapp Image 2019 11 01 At 2
רכב שנפגע מרסיסים בשדרות | צילום: יניב כליף

מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא מקיים קשר שוטף עם הרמטכ"ל ועם הצמרת הביטחונית ומנחה על הפעולות הנדרשות.

מעיריית שדרות נמסר כי "לאור האירועים הערב והאפשרות שיהיו אירועים נוספים, אנו ממליצים להישאר סמוך למרחבים מוגנים. העירייה בקשר מתמיד עם גורמי הצבא ובכל שינוי בהנחיות נעדכנכם".

יו"ר העבודה-גשר ותושב שדרות עמיר פרץ אמר בתגובה למטח הרקטות כי "כבר תרגלנו את הנכדים להפוך את זה לתחרות - מי מגיע ראשון לממ"ד. אבל מעבר לניסיונות להרגיע מדובר באפקט מצטבר, גם על הילדים, גם על הסביבה. צריך להגיד כל הכבוד לתושבי שדרות ועוטף עזה, שהם המוצב הקדמי האזרחי של מדינת ישראל".

מתחם צבאי של ההגנה האווירית של חמאס ברצועה, שהותקף ע''י צה''ל | צילום: דו''צ

כ-6,500 פלסטינים הפגינו אתמול בגבול רצועת עזה, במסגרת ההפגנות השבועיות. משרד הבריאות בעזה דיווח כי 83 מפגינים נפצעו במהלך העימותים, מהם 55 מירי של צה"ל. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.