אסף זמיר: "לא הוגש דוח לכחול לבן, אין ח"כ החשוד בהדלפות"

חבר הכנסת הכחיש ב"העולם הבוקר" את הפרסום ב-YNET לפיו דוח חקירת ההדלפות במפלגה הוגש ליו"ר בני גנץ, וממנו עולה כי המדליפים הם פעיל מטה וח"כ מיש עתיד

זמן צפייה: 00:37

ח"כ אסף זמיר אמר היום (רביעי) בתוכנית "העולם הבוקר" כי לא הוגש דוח לכחול לבן וכי אין חבר כנסת החשוד בהדלפות. זאת בעקבות הפרסום הבוקר ב-YNET, לפיו חברת החקירות ששכרה המפלגה הגישה את דוח חקירת ההדלפות בכחול לבן ליו"ר בני גנץ ולבכירים במטה, וממנו עולה כי המדליפים לכאורה הם פעיל מטה וח"כ מיש עתיד.

"אני לא חושב שיש חפרפרת, אני חושב שאין הרבה אמת בידיעה הזו", אמר זמיר. "לא הוגש דוח לכחול לבן ואין חבר כנסת שהוא חשוד".

ביום ראשון, בכנס המטה הירוק של כחול לבן, התייחס גנץ לדיווחים אודות חברת החקירות שנשכרה לאיתור מדליפים: "בימים האחרונים אנחנו רואים עיסוק בתהליכי אבטחת המידע בתוך כחול לבן. בהקשר זה, לא היה ולא יהיו פיצולים בתוך כחול לבן בין מרכיביה השונים שחלקים מכולם יושבים כאן. יש גורמים במערכת הפוליטית שהיו רוצים לשבש את הפעילות שלנו ואנחנו בסך הכל עושים צעדים מאוד נורמליים שאין בהם שום סנסציות תקשורתיות. כי יש לנו מטרה פשוטה - לעשות כל מה שאנחנו יכולים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל".

אסף זמיר | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר פורסם בחדשות 13 כי גנץ מידר את שותפיו הבכירים למפלגה - יאיר לפיד וגבי אשכנזי, מההחלטה לשכור משרד חקירות במטרה לאתר מדליפים. זאת, כאמור, לאחר שכחול לבן אישרה ביום שבת את הידיעה על כך שבכיריה שכרו חברת חקירות. "קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע", הודו במפלגה.

החברה ששכרה המפלגה, CGI שמה, עוסקת באבטחת מידע ויושב הראש שלה הוא ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, שגם כיהן בעבר כשר וחבר כנסת מטעם מפלגת יש עתיד.

הניסיון לאתר מדליפים בשורות המפלגה נובע ממספר מקרים במערכת הבחירות הקודמת ובאחרונה שבהם הגיע לידי התקשורת מידע מדיונים ומישיבות מתוך פורומים סגורים של המפלגה.

בני גנץ בעוטף עזה
בני גנץ בעוטף עזה | צילום: חדשות 13

בין ההדלפות ממערכת הבחירות הקודמת, היו הקלטות שהגיעו לידי חדשות 13, בהן נשמע גנץ לא שולל ישיבה לצד נתניהו, על אף שהצהיר פעמים רבות כי לא יישב בממשלתו של נתניהו. "יהיה לו שימוע ביולי והשימוע הזה הולך לכתב אישום. אני לא יכול לשבת איתו אחרי שיש לו כתב אישום אחרי שימוע, זה יהיה מטורף לחלוטין", נשמע גנץ בהקלטות.

"נגיד שהוא ינצח את הבחירות, שבוע אחרי זה טראמפ שם תוכנית ועם ישראל מסתכל על בני גנץ ואומר 'בוא נאתרג את הנתניהו הזה' כי אחרת סמוטריץ' יהרוג לנו את האופציה האחרונה לעשות משהו. אז כשאני אגיע לרגע הזה, אני צריך לראות. ואז אני אגיד לנתניהו 'סליחה, זה בלי סמוטריץ', זה בלי זה, זה בלי זה, זה כחול לבן-ליכוד, בוא נדבר. ממשלת אחדות בין כחול לבן לבין ליכוד. אתה, מהיום שמתחיל המשפט שלך, נכנס לנבצרות של חודשיים עד שהמשפט שלך נגמר, לא יודע בדיוק מה, נוציא איזשהו סידור".