אדלשטיין: מבקש בשם מערכת הבריאות לעצור את ההידרדרות הפוליטית

בטקס שנערך בביה"ח איכילוב, שר הבריאות קרא לנתניהו וגנץ לנסות לפתור את המחלוקות בקואליציה, וטען: "לא מאוחר מדי, תקופה לא פשוטה לפנינו - צריך לטפל בעיקר"

זמן צפייה: 03:47

יום לאחר שההצעה לפיזור הכנסת עברה בקריאה טרומית, שר הבריאות יולי אדלשטיין קרא היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ לפתור את המשבר בקואליציה, ובנאום שנשא בטקס שנערך בבית החולים איכילוב, אמר: "לא מאוחר מדי, אפשר לעצור את ההידרדרות הפוליטית - ואני מבקש זאת בשם מערכת הבריאות".

"זכותנו תמיד לנהל מהלכים פוליטים", הוסיף השר, "אבל יש לנו פה מדינה ויש לנו כרגע קורונה. אולי אפשר לדחות את המאבקים האלו קצת? אולי אפשר להתחשב במצב של אותם צוותים רפאויים שקורסים? אולי לטפל בתקציבים לבתי חולים למערכת הבריאות? אולי יש איזו מטרה יותר נעלה?".

אדלשטיין ציין כי המצב הנתון הוא כזה שמאפשר "לדחות קצת את כל המלחמות הפוליטיות ולטפל בעיקר ולא בטפל", והזהיר: "יש עוד תקופה לא פשוטה לפנינו. אנחנו נעבור עוד תקופה לא קלה לפני שכל האוכלוסיה תחוסן", הזהיר.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

לפיד: קורא לכחול לבן להצטרף לגוש בראשותי בבחירות הקרובות

עמיר פרץ מאשר שיתמודד לנשיאות המדינה: אני המועמד הטוב ביותר

בצל המשבר: נתניהו וגנץ השתתפו יחד בטקס קבלת עולים מאתיופיה

אתמול, כאמור, הצעת החוק לפיזור הכנסת של יש עתיד-תל"ם אושרה במליאה לקריאה טרומית, ברוב של 61 ח"כים מול 54 שהתנגדו. ח"כ מנסור עבאס וחבריו לסיעת רע"מ נעדרו מההצבעה. כעת ההצעה עוברת לוועדת הכנסת להמשך התהליך שיביא להתפזרות הכנסת ה-23 תשעה חודשים לאחר שהתכנסה.

מדובר בצעד שעשוי להיות יריית הפתיחה לקראת הליכה לקלפיות - אך מדובר במהלך ראשוני בלבד, וישנם עוד חלונות הזדמנות לבלום את הדהירה לבחירות. במידה שההצעה תעבור, היא תובא לדיון בוועדת הכנסת, שבראשה עומד ח"כ איתן גינזבורג (כחול-לבן). הוועדה, שנשלטת כאמור בידי מפלגתו של גנץ, תוכל לקבוע את לוחות הזמנים לקריאה ראשונה, ולאחריה גם לקריאה השנייה והשלישית.