לפיד: "זו תהיה ממשלה מורכבת - אבל כזו שתוציא אותנו מהמשבר"

לראשונה מאז שקיבל את המנדט, יו"ר יש עתיד כינס מסיבת עיתונאים שבה התייחס לממשלת האחדות שאותה הוא מנסה לגבש - ולמחלוקות שעוד יגיעו. "מאמין בכוונות הטובות של שותפיי העתידיים"

זמן צפייה: 08:56

יום לאחר שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כינס הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים שבה התייחס להתפתחויות האחרונות ולקואליציית "גוש השינוי" המסתמנת. לדבריו, "תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו - בתוך עם ישראל".

"אתמול אמרתי לנשיא שממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה", הוסיף לפיד. בשלב זה, תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת החלטתו לנאום אמש לאחר שאיבד את המנדט. "נתניהו עלה לשידור, משמיץ ומשסע. תוקף הכי נמוך שאפשר. את נפתלי, את גדעון, את השמאל, אותי. סגנון שמבייש את התפקיד ואת האדם".

יו"ר יש עתיד לא יכול היה להתעלם מהמחלוקות בין חברי גוש השינוי - שאם אכן תקום ממשלה ודאי יבואו, ואמר: "הם אנשים שונים עם דעות שונות, אבל זה שמישהו לא מסכים איתך - לא הופך אותו לאויב. כולם אוהבים את המדינה הזו מעומק ליבם. אני מאמין בכוונות הטובות שלהם". 

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

נתניהו לשקד: עשי את המעשה הנכון – ואל תחברי לממשלת שמאל

היועמ"ש קבע: המשטרה ומח"ש יחקרו את האסון במירון במשותף

טרור הבלונים חוזר: 6 שריפות בעוטף עזה מבלוני תבערה

יאיר לפיד
יאיר לפיד

במקביל למסיבת העיתונאים של לפיד, היו אלה נציגי המפלגות החרדיות שיצאו נגד ממשלת השינוי המתגבשת. תחילה, היה זה יעקב ליצמן שבפנייה ציבורית לנפתלי בנט, אמר: "נפתלי, אתה אמרת לי על לפיד את הדברים הקשים ביותר. אמרת שהוא פילג את העם ושהוא נהג בדרך רעה. הבטחת ונתת מילה שזו טעות שלא תחזור אליה".

ליצמן הוסיף והבהיר כי המפלגות החרדיות "לא יתמכו בממשלה של בנט ולפיד בשום צורה אלא בממשלת ימין. משמעות הכותרת - ליברמן לאוצר ולפיד כראש הממשלה, הוא ניתוק כל קשר עם היהדות החרדית".

"חושבים שאנחנו טיפשים", הוסיף משה גפני. "יושב בנט והופך אבן על אבן כדי להקים ממשלת שמאל עם לפיד - ואז אומר שהם הפכו אבן על על אבן להקים ממשלת ימין. למה אתם משקרים? כנראה יש משהו יותר חשוב מארץ ישראל - השנאה לנתניהו".

משה גפני, אריה דרעי, יעקב ליצמן
משה גפני, אריה דרעי, יעקב ליצמן | צילום: רויטרס

הערב נועדו צוותי המשא ומתן של אנשי גוש השינוי על מנת לסגור את המחלוקות האחרונות, שכן הצדדים עדיין לא החליטו מי יקבל את תיקי הפנים, הבריאות והחינוך. המטרה היא לסגור כבר הלילה את כל הפרטים על מנת להודיע על ממשלה בתוך ימים ספורים, זאת בין היתר בשל החשש שנתניהו יצליח לשכנע ח"כים מימינה לערוק לגוש הימין.