כחול לבן שוקלת להציב מועמד ערבי ברשימה לכנסת

הרשימה מעוניינת לשנות את יחסה לבוחרים הערבים, ובין היתר מתכננת להקים מטה ביישובים של המגזר, שבראשו יעמוד רם בן ברק. במקביל, מסתמן כי מנהל הקמפיין של המפלגה יהיה מנכ"ל חברת גיתם

זמן צפייה: 01:49
מפלגת כחול לבן מתכננת שינוי גישה במפלגה ביחס לבוחרים הערבים ואף שוקלת להכניס מועמד ערבי לרשימה. כמו כן, המפלגה תקים מטות ביישובים במגזר הערבי, שבראשם יעמוד רם בן ברק. כמו כן, המפלגה טרם הצליחה למנות מנהל קמפיין. לפני כשבוע וחצי היו"ר בני גנץ נסע לארצות הברית בטענה שהוא הולך להביא מנהל קמפיין טוב, אך חזר בלעדיו. כעת, ככל הנראה מי שייבחר הוא עידו הרטוב, מנכ"ל חברת הפרסום גיתם, שבעליה, משה תאומים, הוא מקורב לגנץ. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  גנץ על המתיחות בכחול לבן: "אין יום בלי ויכוחים בתוך הבית" סקר: עם שובו של אהוד ברק לפוליטיקה – גוש המרכז-שמאל מנצח רה"מ: "לא הוצעה לגנץ רוטציה - אין כוונה לוותר על ממשלת ימין"
 אשכנזי, יעלון, לפיד וגנץ במסיבת עיתונאים של מפלגת כחול לבן בגני התערוכה
אשכנזי, יעלון, לפיד וגנץ במסיבת עיתונאים של מפלגת כחול לבן בגני התערוכה | צילום: החדשות 13
ביום שישי פורסם כי בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 13 משיחות סגורות, גנץ התייחס למתיחות במפלגתו. "אין יום שעובר בלי שאנחנו מתווכחים בתוך הבית", נשמע גנץ אומר בהקלטה. "בואו ניקח את ההנהגה הבכירה בקוקפיט, שלושה רמטכ"לים ושר לעבר. אלו לא קטלא קניא. להנהיג כאלו אנשים זאת לא משימה קלה. זאת משימה מורכבת. מה שאנחנו רואים כל הזמן זה שפיצים קטנים שזה אמר ככה והוא אמר ככה. ככה זה כשאתה מקים מפלגת שלטון". כזכור, בחדשות 13 פורסם כי לפיד תקף את יעלון לאחר שזה דרש ממנו לוותר על הרוטציה. "שלושה רמטכ"לים, שר לשעבר, להנהיג כאלה אנשים זאת לא משימה קלה. זאת משימה מורכבת", הוסיף גנץ. "מה שאנחנו רואים כל הזמן זה 'שפיצים' קטנים, שזה אמר ככה וזה אמר ככה. אני מקווה שיום אחד, לא נהיה רק סיעה אחת - אלא מפלגה אחת". בתקופה האחרונה, כזכור, הביקורת כלפי יו"ר יש עתיד לפיד הגיעה לשיאה, כאשר יו"ר תל"ם יעלון ניגש אליו וביקש ממנו לוותר על הרוטציה עם גנץ. אולם, לפיד הגיב בתקיפות לבקשה, ואמר ליעלון: "אם כבר פותחים את הסיכומים שהביאו להקמתה של המפלגה, בוא נפתח את ההסכם שהעניק חמישה מנדטים למפלגה שלך" – כך פורסם לפני כשבוע בחדשות 13.
ישיבת סיעה כחול לבן
ישיבת סיעה כחול לבן | צילום: חדשות 13
לאחר הדברים האלה, נראה שתקיפותו של יעלון פחתה, והביקורת כלפי חברו נעלמה. ביום חמישי שעבר, יעלון פרסם הבהרה לאחר הדיווחים בכלי התקשורת, לפיה הוא מחויב להסכמים. בשל דבריו של ליברמן כי יכפה ממשלת אחדות, לא נראה כי השבר במפלגה רציני במיוחד, והמתיחות צפויה לשכוך. באותו יום, יעלון הכחיש את השמועות על קרע בינו לבין לפיד. "לפי מספר אמצעי תקשורת הבוקר - יש למישהו אינטרס לפרק את ׳כחול לבן׳", כתב יעלון בחשבון הטוויטר שלו. "זה לא האינטרס ולא הכוונה של גנץ, לפיד, אשכנזי או שלי! סכמנו שהולכים לבחירות מאוחדים, כפי שסכמנו לפני הבחירות הקודמות, ולקראת הבחירות הבאות. אנחנו מכבדים הסכמים". יום קודם לכן, פורסם שיעלון התייחס בשיחות סגורות עם גורמים פוליטיים להסכם הרוטציה של מפלגתו, וטען כי הוא מסב נזק למפלגה וכי היה מוטב אם לפיד היה מוותר על חילופי ההנהגה. על פי דיווחים, יעלון יצא נגד גישתו של לפיד מול החרדים, וטען כי הוא מנהל קמפיין "שלילי ונגטיבי" המזיק למפלגה ומרחיק ממנה שותפים פוטנציאליים ומצביעים. "יש לא מעט אנשים מהמרכז והימין שהיו רוצים ויכולים להצביע כחול לבן, אבל חוששים מהעמדות שלו. הוא מצטייר יותר אנטי. חשבנו שהוא יהיה גורם מחבר יותר אבל יש מי שמושכים אותו שמאל", צוטט יעלון כאומר. "הרוטציה שלו השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים".