"אנו הח"כים באופן מפתיע כולנו בני אדם, אי הבנה"

חבר הכנסת אורן חזן נתפס כשהוא נוסע בכביש הערבה בנתיב הנסיעה לאילת במהירות של של כ-150 קמ"ש - כעת מגיעה תגובתו

חבר הכנסת אורן חזן נתפס אתמול (שישי) כשהוא נוסע בדרכו לאילת בכביש הערבה, במהירות של כ-150 קמ"ש - כך פורסם לראשונה בחדשות 2. היום (שבת) הגיב חזן לפרשה בחיוך: בכנס שהתקיים באילת אמר חזן כי "אנחנו חברי הכנסת באופן מפתיע כולנו בני אדם, אי הבנה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"נברר את זה ויהיה בסדר", הוסיף. הח"כ נשאל האם נסיעה ב-150 קמ"ש היא אי הבנה - וחזן השיב בחיוך: "אנחנו לא דיברנו על בית המשפט העליון או משהו עכשיו?"

מכיוון שמדובר במהירות גבוהה במיוחד הוא אמור להיות מזומן בתוך 72 שעות לשימוע, בו יוחלט אם לשלול לו את הרשיון. במשטרה ציינו כי חזן  לא התווכח עם השוטרים ואמר כי יתייצב לשימוע. ח"כ חזן אותר בקטע דרך שבו ניתן לנסוע 90 קמ"ש בלבד. במשטרה הודיעו לו שהוא יזומן לשימוע בתוך 72 שעות בפני קצין.

ההערכה בשלב זה היא שרשיונו ישלל, מאחר שנסע במהירות הגבוהה ב-60 קמ"ש מעל המותר. בשימוע יודיעו לו שרשיונו ישלל, וקיימת אפשרות שהוא יזומן למשפט.

במשטרה מציינים כי ח"כ חזן לא ניסה להתווכח עם השוטרים, ואמר שיתייצב בכל עת שיידרש, בשלב הזה הותר לו להמשיך בדרכו והוא נסע לאילת.

[brightcove_iframe video_id='20miki_zohar_vtr2_n20161208_v1' autoplay='0' credit='האם איים חבר הכנסת זוהר על שוטרים?' kid='' duration='1929'']

"יש לי חסינות"

מוקדם יותר השבוע, עלה שמו של ח"כ אחר מהליכוד בנוגע לעברות תנועה. צוות של משטרת ירושלים הבחין ביום שני ברכב שעלה על שטח ההפרדה בשדרות גולדה מאיר בעיר ומנסה לעקוף פקק תנועה. לאחר ששוחחו עם נהג הרכב הופתעו השוטרים לגלות את חבר הכנסת מיקי זוהר במושב האחורי.

לטענת עד ראייה שנכח במקום, חבר הכנסת זוהר יצא מהרכב, נצמד לאחד השוטרים והניף אצבע מאיימת מול פניו. השוטר שבשלב הזה לא ידע ככל הנראה שמדובר בחבר כנסת ביקש ממנו להוריד את האצבע ושירגע.

חבר הכנסת זוהר החל להרים את קולו ולהתריס בפני השוטר. "יש לי חסינות", הטיח חבר הכנסת בשוטר. "ככה נראית משטרת ישראל, זו בושה, אתם בושה למשטרת ישראל".השוטר החליט בשלב הזה לתעד את התקרית, אך חבר הכנסת זוהר עזב את המקום ונכנס לרכבו, נהגו של זוהר קיבל בסופו של דבר את הדוח המדובר. השוטר המעורב בתקרית הגיש תלונה במשטרה.

תגובת חבר הכנסת מיקי זוהר: "עצרו את הרכב שלי שני שוטרי תנועה צעירים, השניים ניסו לנהוג בי ובעוזר שלי בהתרסה, בזלזול, בהתנשאות משפילה ומכוערת, תוך שימוש פסול בסמכות שלהם, לצערם הרב הם נתקלו בחבר כנסת שלא מוכן לקבל התנהלות מן הסוג הזה ובטח שלא מוכן לוותר, והבהרתי להם שאין לי שום כוונה לעבור על כך לסדר היום ואבקש למצות עימם את הדין".