רוסו: "אוותר על השיריון – שוקל להתמודד לתפקיד יו"ר העבודה"

חבר מפלגת העבודה הודיע כי יוותר על המקום השני ברשימה, ששוריין עבורו על ידי אבי גבאי. "מפלגת העבודה חשובה וערכית מעל לכל שיקול פוליטי – באתי לפוליטיקה בתקווה לשנות, לא להיצמד לכיסא"

טל רוסו
טל רוסו | צילום: החדשות 13

ישראל בוחרת: חבר הכנסת טל רוסו, הממוקם במקום השני ברשימת העבודה, הודיע היום (שני) כי הוא מוותר על השיריון שקיבל מיו"ר המפלגה, אבי גבאי. עוד הוסיף, כי הוא שוקל להתמודד לתפקיד יו"ר המפלגה. "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית  מעל לכל שיקול אישי", כתב במכתב ששלח להנהלת סיעת העבודה, לקראת ישיבת ההנהלה שתתקיים מחר. "באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי".

גבאי צייץ בטוויטר בתגובה: "טל רוסו הודיע לי שהוא מוותר על השיריון שלו כמספר 2 ברשימה. פגשתי אנשים רבים בפוליטיקה וטל הוא אחד המרשימים שבהם. אדם ערכי וישר שרק טובת המדינה לנגד עיניו".

טל רוסו הודיע לי שהוא מוותר על השיריון שלו כמספר 2 ברשימה.

אתמול אמר יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי כי "לקראת הבחירות שייערכו בספטמבר, בכוונתי להביא להנהלת המפלגה ביום שלישי הקרוב הצעה לקיום בחירות לראשות המפלגה במועד המוקדם ביותר האפשרי, וללא עריכת בחירות נוספות לרשימה לכנסת". הבחירות לראשות מפלגת העבודה יתקיימו בתחילת חודש יולי. התאריך שכרגע עומד על הפרק הוא: 2 ביולי.

כזכור, במהלך הניסיונות להקים ממשלה, נתניהו ניהל משא ומתן מול גבאי, כאשר בין היתר, הציע לו את תיק האוצר, ולטל רוסו את תפקיד שר הביטחון. בעקבות בפגישה בין השניים, גורמים במפלגה מתחו ביקורת חריפה על גבאי, וטענו כי היה אסור לו לשקול אותה. כך למשל, כתבה ח"כ שלי יחימוביץ': "אני מתרה בכל אדם ממפלגתי שעולה בדעתו לגזור קופון מהרס המפלגה ולהצטרף לממשלת השחיתות של נתניהו, שהוא ישלם על כך מחיר כבד".

עוד בחדשות 13:

גבאי: בחירות לראשות העבודה ייערכו בקרוב; לא יתקיימו פריימריז

גבאי: "בבחירות הקרובות העבודה תתמזג עם מרצ או עם כחול לבן"

טראמפ על הבחירות: "ישראל הסתבכה – עליה להתאפס על עצמה"

אבי גבאי וטל רוסו
אבי גבאי וטל רוסו | צילום: החדשות 13

גבאי, כידוע, דחה את ההצעה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "במהלך החודש האחרון מפלגת העבודה קיבלה מספר הצעות להשתלב בממשלה. ההצעה האחרונה אמש כללה התחייבות לחבילת צעדים לשמירה על הדמוקרטיה. לרבות ביטול חקיקת פסקת ההתגברות, החסינות, חוקים פרסונלים ועוד. חברי הסיעה דנו בהצעה והחלטנו לא לקבל את ההצעה".

ביום שישי אמר גבאי כי מפלגתו תתמזג בבחירות הקרובות עם מרצ או עם כחול לבן. הדברים נאמרו במהלך פאנל שהתקיים במסגרת כנס של קרן ברל כצנלסון, שבו השתתפו גם יו"ר מרצ תמר זנדברג ועם יו"ר חד"ש-תע"ל איימן עודה. "בבחירות הקרובות, מחנה המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש", אמר גבאי. "ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה 'מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות' ולא לפי מה טוב לכל מפלגה. אם כחול לבן תהיה עם 35 או 36 מנדטים, זה לא ישנה כלום, אם בסוף נהיה באופוזיציה".

אבי גבאי
אבי גבאי | צילום: רויטרס

עוד אמר גבאי, כי "מפלגת כחול לבן צריכה להוביל את מחנה השמאל. כשאני ועפר שלח רצינו להתנגד לפיזור הכנסת אמרתי שגם אם מישהו חושב שעפר טועה, צריך לתת לכחול לבן לקבל את ההחלטות". בהמשך נימק את דבריו, ואמר כי "אין כאן עניין אידיאולוגי – יש כאן עניין טקטי. זה לא הגיוני שבמחנה הימין יש קול אחד ונתניהו מחליט בשביל כולם, ואצלנו כל מפלגה מקבלת החלטות בעצמה".

יו"ר מרצ תמר זנדברג, שכאמור השתתפה בפאנל, אמרה כי "הקמפיין שלנו לא תקף שום מפלגה במחנה, למרות שהיו הזדמנויות. למחנה שלנו יש ערכים ואידיאולוגיה, מחנה מרכז-שמאל חייב שמאל מובהק וברור. אני קוראת למרץ והעבודה לרוץ יחד בבחירות הקרובות. לשמאל מגיע מסגרת פוליטית רחבה יותר. ביחד יש לנו כוח משמעותי".