סמוטריץ' חוגג את ההישג ומבהיר: "אני ובן גביר נמשיך ביחד"

כשעתיים אחרי פרסום תוצאות המדגמים, יו"ר הציונות הדתית נשא נאום במטה המפלגה והודה לשותפו. יו"ר עוצמה יהודית מצידו נאם במטה מפלגתו ואמר: "הגיע הזמן שנחזור להיות בעלי הבית על המדינה שלנו"

זמן צפייה: 06:21

כשעתיים אחרי פרסום תוצאות המדגמים, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' חוגג את ההישג של מפלגתו ובנאום במטה המפלגה הוא הודה לשותפו איתמר בן גביר והבהיר: "אנחנו נמשיך לעבוד ביחד בשיתוף פעולה בדיוק כפי שעשינו בקמפיין".

"לראשונה מקום המדינה, המפלגה של הציבור הדתי-לאומי שהצטרפו אליה רבים מהציבור החרדי, המסורתי והחב"די הופכת למפלגה השלישית בגודלה בישראל", אמר סמוטריץ' בפתח דבריו, "זה הישג שמצטרף כמה שמסתמן לניצחון המחנה הלאומי. אנחנו מחכים לתוצאות האמת כדי שנוכל להקים בביטחון ממשלת ימין יהודית, ציונית ולאומית".

תוצאות מדגם 22:00 בחירות 2022
תוצאות מדגם 22:00 בחירות 2022

"ההישג הזה הוא הצבעת אמון של עם ישראל בדרך שלנו", הוסיף יו"ר הציונות הדתית, "בהתנגדות המוחלטת שהובלנו לכל שיתוף פעולה למנסור עבאס ולתנועת האחים המוסלמים. זו הבנה של הציבור הישראלי את גודל הסכנה שהייתה עם ממשלה שניסתה להרוס את מדינת ישראל מבפנים"

"אני מודה לחברי לדרך איתמר בן גביר ולכל החברים בעוצמה יהודית", סיכם סמוטריץ', "על העשייה המשותפת והמתואמת במהלך קמפיין הבחירות".

בצלאל סמוטריץ'
יו''ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' בליל הבחירות | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

במטה מפלגת עוצמה יהודית נאם איתמר בן גביר ואמר: "אנחנו עדיין לא יודעים אם יש לגוש 61. אני זוכר את החגיגות של הבחירות הקודמות, שהסתיימו בממשלה עם רע"מ. אבל מה שבטוח הוא שאנחנו חייבים להודות על ההישג הגדול של הציונות הדתית - עוצמה יהודית, ועל החיבור הגדול לעם ישראל".

עוד אמר בן גביר: "אני חושב שההישג הגדול הגיע בין היתר, מהסיבה שאנחנו מייצגים את כולם; חילוניים ודתיים, חרדים ומסורתיים, ספרדים ואשכנזים, אנשי עיר וכפר, חקלאים, מורים, עצמאיים, שוטרים וחיילים, וכולם כולם מבקשים שינוי אמיתי. מבקשים ללכת בביטחון ברחוב. מבקשים שלא יכבלו את הידיים של החיילים ושל השוטרים שלנו".

[brightcove_iframe video_id='vod-news-vod-the-main-edition-clips-part-0111220024' autoplay='0' credit='' desc='בן גביר: "הגיע הזמן שנחזור להיות בעלי הבית"' poster='' kid='1_m6nm6o5j' duration='']

"מבקשים לעשות הפרדה מוחלטת בין מי שנאמן למדינת ישראל ואין לנו שום בעיה איתו, לבין מי שחותר תחת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומי שזורק אבנים ובקבוקי תבערה, פוגע בסוהרות בבתי הכלא ומתנהג כמו בעל בית. הציבור מייחל להנהגה שתשמור על ארץ ישראל, שתפתח את הנגב ואת הגליל, שתשמור על בירתנו ירושלים ותיישב את יהודה ושומרון".

"הציבור רוצה שינויים במערכת המשפט ושופטים עצמאים, אבל יותר שופטים עם אגנדה ציונית יהודית. הציבור הצביע היום גם למען זהות יהודית ומורשת ישראל. המורשת היהודית שלנו היא לא רק של דתיים. גם לחילונים מגיע ללמוד בבית הספר על האבות והאימהות ועל ההסטוריה שלנו. עדיין מוקדם לסכם, אבל יש לנו חלומות ואני מבטיח גם לאלה שלא הצביעו לי, ממפלגות רחוקות, שאנשים אחים אנחנו".

איתמר בן גביר
יו''ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר נואם בליל הבחירות | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"הגיע הזמן שהילדים והילדות שלנו של כולנו יוכלו ללכת בביטחון ברחוב", סיכם בן גביר, "הגיע הזמן שחיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל יקבלו גב. הגיע הזמן שנחזור להיות בעלי הבית על המדינה שלנו, על המדינה של כולנו. טרם סיום, אני מבקש להודות לרב ליאור, לרב שמואל אליהו, לרב יהודה קרויזר, ולרב יהושע שמידט וכמובן, לשותפי יו"ר הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'. ותודה ענקית, לכל מאות אלפי התומכים של עוצמה יהודית, על השותפות שבה בחרתם היום, במאבק של כולנו להצלת מדינת ישראל".

לכל העדכונים מליל הבחירות