על השמלה של שרת התרבות מירי רגב: הכותל המערבי

שרת התרבות הופיעה על השטיח האדום בפסטיבל קאן עם שמלה שעליה הוצג הכותל המערבי. האמירה הפוליטית מגיעה יומיים לאחר הסערה סביב ביקורו הצפוי של הנשיא האמריקני בירושלים

זמן צפייה: 00:39

לאחר הסערה שעורר הפרסום בחדשות 2, לפיו גורמים בממשל טראמפ טענו כי הכותל המערבי הוא חלק מהגדה המערבית ולא תחת ריבונות ישראלית, שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) בחרה הערב (רביעי) להציג את עמדתה - דרך הלבוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רגב הגיעה לפסטיבל הסרטים השנתי בקאן בצרפת כשהיא לובשת שמלה ועליה קו הרקיע של ירושלים העתיקה, וזאת בתגובה לעימות חסר התקדים בין אנשי טראמפ לנציגים הישראלים ימים בודדים לפני ביקורו ההיסטורי של הנשיא האמריקני בישראל.

מירי רגב בפסטיבל קאן. רגב והשמלה על השטיח האדום
מירי רגב בפסטיבל קאן. רגב והשמלה על השטיח האדום | צילום: אלי סבתי

שרת התרבות והספורט מירי רגב צעדה עם השמלה על השטיח האדום בהקרנת סרט הפתיחה של פסטיבל קאן "הרוחות של ישמעאל". רגב הגיעה לפסטיבל כדי לפתוח את פעילות הביתן לקולנוע ישראלי, שמטרתו לחזק את הקשרים של יוצרי קולנוע ישראלים עם התעשייה העולמית וכן למשוך לישראל הפקות זרות.

השנה פנה אל השרה אביעד אריק הרמן, מעצב ישראלי שהציע לעצב עבורה את השמלה לאירוע. רגב נענתה, וביקשה מהרמן שמלה שתביע את יופיה של ירושלים לרגל 50 שנה לשחרורה ואיחודה.

"השנה אנחנו חוגגים 50 שנה לשחרורה ולאיחודה של ירושלים", סיפרה השרה רגב. "במעמד זה, בו הגענו להציג את נופיה וכשרונותיה של מדינתנו, אני גאה לחגוג את נקודת ציון היסטורית וחשובה זו, דרך אמנות ודרך אופנה ואני שמחה שהתוצר של המעצב הישראלי המוכשר אביעד מרגש ומכבד את המעמד לתפארתה של ירושלים בירתנו הנצחית".

המעצב אביעד אריק הרמן אמר כי הוא "מודה על ההזדמנות שנתנה לי השרה רגב לתת ביטוי לחגיגות עיר הקודש. לפני חמישים שנה כתבה נעמי שמר "ירושלים של זהב ושל נחושת ושל אור", שיר שמפעים ומרגש אותי בכל פעם מחדש. בחודשים האחרונים עבדתי בנאמנות בלתי מתפשרת על יצירת השמלה יחד עם אמא שלי, שרית, ואנחנו גאים מאד בתוצאה".